Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy büntetést a Navtól....

Wapee kérdése:

Kaptam egy büntetést a Navtól. Pénzt már sehonnan nem tudok szerezni. Ilyenkor lehet kérni még valami halasztást?

Figyelt kérdés
Nagy hercehurca árán sikerült részletfizetést és halasztást kérni de sajnos még mindig munkanélküli vagyok (álláskeresési járadék lejárt) és segélyt még nem bírálták el.

2013. jan. 18. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem írtad, miért és mekkora összegre büntettek meg. De azt írod, hogy kértél és kaptál halasztást és részletfizetést. Ezzel a lehetőségeidet ki is merítetted. Ha akkora összegről van szó, ami érték szerint behajtható, akkor előbb-utóbb megjelennek nálad és ingóságokat, vagy akár ingatlant is lefoglalnak a tartozás mértékéig. Még egy méltányossági kört futhatsz esetleg, de semmi garancia arra, hogy figyelembe is veszik. Valamint amíg görgeted magad előtt ezt a tartozást, számíts rá, hogy amint látható bevételed lesz, a NAV 33%-ig tiltani fogja a fizetésedet.
2013. jan. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már kaptál határozatot a részletfizetésről és a halasztásról, akkor abban benne vannak az esedékességi dátumok (amikor fizetned kell); valamint az is, hogy ha valamelyik részletet nem fizeted időben, akkor a tartozásod további része azonnal egy összegben esedékessé válik.

Megpróbálhatsz még egy halasztást kérni, de nem valószínű, hogy kapnál. (főleg ha már csúszásban vagy a fizetéssel)

2013. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!