Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kell évente adóbevallást...

Miért kell évente adóbevallást készíteni?

Figyelt kérdés
Amikor az adóhivatalba is megvan nekik mennyi volt a jövedelmünk.
2013. febr. 27. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy lenne meg az adóhivatalban az hogy én mondjuk a google-tól havonta kapok egy 150 ezer forintos csekket. Az után is adóznom kell, de az adóhatóságnak halvány lila f!ngja sincs arról hogy nekem van egy ilyen bevételem is.
2013. febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezért ez nem egészen így van. Azok a jövedelem-összegek vannak náluk, amiket a kifizetők = munkahelyek havonta lejelentenek feléjük, hogy kinek, mikor, mennyit fizettek ki.

De nincs meg náluk pl. ha eladod a lakóingatlant, vagy hasonló dolgokat. Tehát kell, hogy te magad is jelentsd, hogy szerinted összesen mennyit kerestél.

2013. febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert neked, mint adózó személynek nyilatkoznod kell a jövedelmedről, különben csak feltételezés, meg sejtés az egész. Nem mondhatja meg helyetted senki mennyit kerestél, ez visszaélésekre adhatna okot. lehet, hogy pont ugyan annyi mint amit az APEH is tud, de akkor is alá kell írnod. Egyébként nem feltétlen tudja az adóhivatal, hogy kinek mennyi a jövedelme. Pl. egyéni vállalkozók stb..
2013. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
És akkor itt, Angliában pl. miért nem kell? Meg a nyugati országok többségében? Csak azt ne mondjátok, hogy azért, mert itt senki nem akar visszaélni az adózással. Szerintem inkább a kontroll eszköze egy olyan gestapós kelet-európai országban, mint kis hazánk.
2013. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!