Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » GYED mellett lehet befektetésb...

GYED mellett lehet befektetésből származó jövedelmem?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy dolgozni GYED mellett nem lehet, és más kereső tevékenységet sem folytathatok. De mi van akkor, ha tőzsdézek, és ott szerzek extra jövedelmet?

2013. márc. 1. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1991. évi IV. törvény 58. § (5) e) pontja alapján:


e)kereső tevékenység: - az 1-5. pontban foglaltak figyelembevételével - minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá kereső tevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki külön törvény szerint egyéni vállalkozónak minősül, valamint aki gazdasági társaság tevékenységében személyes közreműködés vagy mellékszolgáltatás keretében történő munkavégzés útján vesz részt, illetve aki a társaság vezető tisztségviselője vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve.

1. Az olyan munkavégzés, amelyért jogszabály alapján tiszteletdíj jár, akkor minősül kereső tevékenységnek, ha a havi tiszteletdíj mértéke a kötelező legkisebb munkabér 30 százalékát meghaladja.

2. A mezőgazdasági őstermelői igazolvánnyal folytatott tevékenység akkor minősül kereső tevékenységnek, ha az abból származó bevételt a személyi jövedelemadóról szóló szabályok szerint a jövedelem kiszámításánál figyelembe kell venni.

3. A külön törvény alapján végzett közérdekű önkéntes tevékenység nem minősül kereső tevékenységnek.

4. A külön törvény alapján nevelőszülői jogviszony keretében végzett tevékenység nem minősül kereső tevékenységnek.

5. A szociális szövetkezet tagja által a szövetkezetben végzett személyes közreműködés, akkor minősül kereső tevékenységnek, ha a személyes közreműködés ellenértékeként megszerzett bevétel meghaladja a személyi jövedelemadóról szóló törvény alapján az adómentes bevétel értékhatárát,



Szerintem, mivel ez nincs benne a törvényben, ezért ez nem minősül keresőtevékenységnek.

Olyan, mintha nyernél a lottón. Azért is pénzt kapsz, de az se keresőtevékenység.

Illetve majdnem olyan, mert ez után adót kell fizetni.

De lehet csinálni GYED mellett.

2013. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valahogy én is így gondoltam. Mivelhogy ilyenkor a pénzem dolgozik, és nem én.
2013. márc. 2. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!