Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény rosszul...

Erus76 kérdése:

Családi adókedvezmény rosszul lett érvényesítve?!

Figyelt kérdés

Mindkét fél érvényesítette a családi adókedvezményt, az anya is és az apa is (élettársak, gyermek az apáé) év közben.

Az anya 500.000 Ft-ot, az apa pedig 375.000 Ft-ot vett igénybe. De csak egyszeresen, vagy az összeg vagy a kedvezményezett eltartott megosztásával érvényesíthető, ami 1 gyermek esetén 62.500Ft/hó vagy 750.000Ft/év.

Ez esetben több lett igénybe véve, mint ami jár, ugye jól gondolom? 100.000 Ft-tal.

Januártól a várandósságot lehet érvényesíteni a bevallásban júliusig, onnan pedig a megszületett gyermek adatait kell kitölteni. És a megosztás tényét is jelölni kell.

Ez esetben vissza kell fizetni vmelyik félnek, jól gondolom???

Válaszokat előre is köszönöm!


2013. márc. 3. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Elégé összetett kérdés.

Terhességi adókedvezményt csak az Anya veheti igénybe ha nem házasok csak élettársak. Szóval szerintem ott rontottátok el. Csak a baba megszületése után veheti igénybe az élettárs az Anya helyett,nem mellett.

Egy gyerekre az adókedvezmény havi 10.000Ft. Igen vissza kell fizetni, mivel jogtalanul vettétek fel. Jobb ha utána jártok, nehogy utólag még plusz bírságot is kapjatok.

2013. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolod.


Viszont nagy vész nincsen. A 100 ezer forint jogosulatlan összeg adóra átszámítva 16.000 Ft-ot jelent.

Viszont pár éve van az adótörvényben egy olyan, hogy ha az adózó hibájából adódik 10 ezer forintnál nagyobb összegű befizetnivaló adó, akkor plusz 12 %-os különbözeti adót (bírság...) kell még fizetni emiatt.

Viszont 16.000 Ft esetén a két bevallást meg lehet úgy csinálni, hogy egyikötőknél se kelljen különbözeti adót fizetni, meg lehet úszni, csak jól kell a családi kedvezmény összegének elosztását megcsinálni.

Nem tudom, hogy érthető voltam-e.


Ha segítség kell, akkor jelezd nyugodtan!

2013. márc. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy nem 100 ezer forinttal lett több, hanem 125 ezerrel. Hát ez még éppen határeset...
2013. márc. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem az én/mi bevallásunkat csinálom. :)))

Kérnék még segítséget akkor, hogy hogyan tudnám jól elosztani a két fél között! Sajna azt nem tudom...

Köszönöm a segítséget!

2013. márc. 4. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!