Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Olyan létezik, hogy én is és...

Olyan létezik, hogy én is és a párom is igénybe vette az adókedvezményt? Nem vagyunk házasok, csak élettársak!

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a gyerek(ek)re csak az egyik szülő veheti igénybe.
2013. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy csak gyerek vagy gyerekek után jár az adókedvezmény és csak 1 szülő veheti igénybe.
2013. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csak azért mert most csinálják az adóbevalást és kiderült hogy mindketten igénybe vettük??hogyan??
2013. márc. 4. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy hogy mindketten igényeltétek, vagy az egyik cégnél a könyvelő automatikusan azt hitte igényelni akarod.

Ebben az esetben az egyik adókedvezményt vissza kell majd fizetnetek.

2013. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Év közben az adóelőlegek levonásánál van arra lehetőség, hogy mindkét családi pótlékra jogosult igényelje a gyermek(ek) után járó családi kedvezményt. Vagy az egyik, vagy a másik, vagy együtt, de akkor a kedvezmény összegét megosztva. Tehát nem mindekinek külön-külön jár az összeg, hanem valamilyen arányban megosztva egymás között.

Valószínűleg itt lehetett a tévedés, és ha nem megosztással igényeltétek, akkor bizony duplán vették figyelembe, és a jogosulatlan részt vissza kell fizetni. Ha ez a visszafizetendő több, mint 10 ezer forint, akkor még 12 % különadót is fizetni kell rá abban az esetben, ha a Ti hibátokból adódik a jogosulatlan igénybevétel.

2013. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az igénylést mindkét szülőnek alá kell írnia.

Aki kéri, annak is; és a másiknak pedig azt kell ráírnia, hogy ő nem kérte a saját munkahelyén.

Sőt, a munkahely szignója is rajta kell legyen, hogy ott nem igényelte...


Elvileg nem tudtátok kérni mindketten (rendes munkahelyeket véve alapul)

2013. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!