Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szellemi termékek eladása...

Szellemi termékek eladása adószámos magánszemélyként?

Figyelt kérdés

Szeretném eladni a zenéim jogait előadóknak, háttérzenének videókhoz, stb célokra.. Napok óta böngészem a NAV és az adótanácsadók oldalait, de mindenhol ellentéteket találok csak. Adószámos magánszemélyként érné meg csak végeznem, mert nem számítok rendszeres jövedelemre. Viszont mivel online hirdetném, ez rendszeres. Ergó emiatt jó pár írásban mondták, hogy egyéni vállalkozóként lehetne csak végezni online tevékenységet, mert üzletszerűnek számít. Így azonban több lenne a járulékokra kiadott összeg, mint a bevétel.. Nem lenne saját webshopom, Vaterára gondoltam, ők már belementek mivel én sem és ők sem találtak semmi tiltást erre vonatkozóan a szabályzatukban.

A LÉNYEG:

Tulajdonképp licenszet árulok, a saját magam által készített, immateriális, szellemi termékeim jogait. Alkalmi bevételre számítok, kis összegekre. Nappali tagozatos tanuló vagyok, ezzel ha jól tudom jó pár járulék fizetési kötelezettség alól mentességet élvezek. Milyen lehetőségeim vannak az adózásra és a számlaadásra? Lehetek-e ezzel a tevékenységgel adószámos magánszemély vagy csak az egyéni vállalkozói a járható út?

Előre isköszönöm a válaszokat!



2013. márc. 5. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen optimista vagy.. :)
2013. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én optimista, te haszontalan. Melyik a rosszabb? :) Ne aggódj miattam, ilyen létezik és működik is, csak legtöbben feketén csinálják, én meg nem szeretem, ha NAV-os boríték jön.. :)
2013. márc. 5. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit netes aukciós oldalakon (nem webshop-ban!!!) adsz el, az évi 600ezer forint bevételig teljesen adómentes, bevallani sem kell. Szóval ezen ráérsz akkor gondolkozni, ha ezt a bűvös számot eléred.
2013. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz. :)
2013. márc. 5. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy akkor nem kell adózni, ha nem haszonszerzés céljából csinálod. Ekkor van a 600 ezres határ.

A te esetedben kell.

2013. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen célból szoktak még árulni dolgokat, azon túl, hogy hasznot szerezzenek belőle?
2013. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sandro80 válasza:

Veszel egy fényképezőgépet 200ezerért, majd fél év múlva eladod 180ezerért. Árultál, de üzleti hasznod nem volt rajta. Az egyenleged -20ezer.

Valszeg az adószámos jöhet szóba, de legjobb, ha bemégy a NAV-hoz és tájékozódsz.

Ha konkrét tervszámokkal állítasz be, ki is számolhatjátok, hogy egéri-e belevágni.

Ha kis összegekre számítasz, akkor talán érdemes eleinte ingyenesen nyomulnod a tematikus csatornákon, csatlakozni egy hasonló csapathoz és 1-5 év alatt (rajtad áll, mennyire fekszel rá) ismertté válni, reklám-marketing vonalon kapcsolati tőkét szerezni akár külföldön is.

2013. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!