Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezek után, a netes adok-veszek...

Vargaga kérdése:

Ezek után, a netes adok-veszek üzletek után hogyan történik az adózás? (Persze itt, nem a webáruházakra, hanem a magán akciókra gondolok a különböző netes piacokon. )

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

a legtöbbjén sehogy.


A, mert olyan kicsi a bevétel, és nem üzletszerű szóval nem kell adózni


B, mert elcsalják az adót, főleg ha kp-ban fizetnek akkor nyoma sincs.

2013. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom! Az adásvételek 99%-nak van nyoma pl. a Vaterán, mert a vevők értékelik az adás-vételt.

Nem olyan nagy a bevétel? Meg nem üzletszerű? Ezt sem hinném. Nagyon sokan az ilyen boltolásokra mennek rá és tömegével árusítanak egy-egy termékkörbe tartozó dolgot (cipő; illatszer; kozmetikum...).

2013. márc. 10. 06:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tömegével árusítod akkor már üzletszerű, ha havonta eladsz 1 darabot és van belőle 5e Ft bevételed nem üzletszerű.


Vaterán csak annak van nyoma hogy megvette, pontosabban leütötte. Rengetegszer értékeltem én is semlegesként a másikat, csak azért hogy ne kelljen több 1000Ft jutalékot fizetnie. Szóval vatera értékelésekre én nem alapoznék.


Persze aki nagy tételben dolgozik beszállítóval, meg trükközik annak kellene számlát adni.

2013. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!