Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kézhez hány forintot fogok kapni?

Kézhez hány forintot fogok kapni?

Figyelt kérdés
Minimálbérért dolgozom, kisbabát várok. Hány forintot fogok kapni Tgyás majd gyed, illetve gyes alatt? Jól tudom hogy mindig a tavalyi évet számolják és akkor a bruttó 93.000 lesz az alap? Táppénzre mentem fizikai munkám miatt, ez szolgálati időnek számít? Már csak hab a tortán ha a következőkre is kaphatok itt választ, a gyás, gyed, gyes és táppénzből vonnak járulékot? Ha igen, mindegyikből ugyanazt? Köszönöm előre is a válaszokat.
2013. márc. 8. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éve dolgozol? Két éves munkaviszonnyal

Tgyás 54.684

Gyed 48.174

Gyes 25.650

A gyes az alanyi jogon mindenkinek jár így az fix összeg.

Ez az összeg adókedvezmény nélkül van, ha az te veszed igénybe nem az Apuka akkor az még plusz 10. ezer.

Hányadik hétben vagy mert az adókedvezmény 91 héttől igényelheted magzatra is.

2013. márc. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis 91 naptól azaz 12. héttől, bocs azt elírtam.
2013. márc. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Táppénzre mentem fizikai munkám miatt, ez szolgálati időnek számít?"


Igen

2013. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
8 éves folyamatos munkaviszonyom van. Köszönöm a válaszokat! Ez már a kézhez kapott összeg ha jól értem.
2013. márc. 9. 08:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen ezt kapod kézhez.
2013. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 10. 15:30
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, 16 hetes vagyok, a férjem mostanában intézni a "magzati" adókedvezményt a munkahelyén.
2013. márc. 10. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:

A fenti összegek csak tájékoztató jellegűek!

Ugyanis az ellátásra való jogosultságot megelőző évben számfejtett, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelmekből számolnak egy átlagkeresetet, ha abban az időszakban volt legalább 180 bérezett napod.

Ha nem volt 180 bérezett napod, akkor más lesz az irányadó időszak, amely nagyban befolyásolja az ellátás összegét is.

Az is befolyásolja, hogy az irányadó időszakban van-e kieső időd. Vagyis táppénzes állomány, fizetés nélküli szabadságok stb.


A táppénzből "csak" SZJA-t vonnak, a terhességi-gyermekágyi segélyből is, a GYED-ből már mellette nyugdíjjárulékot is.

A GYES az egy fix összeg, adómentes, csak nyugdíjjárulékot vonnak belőle.

2013. márc. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!