Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cég felé, hogyan működik az...

Gorba kérdése:

Cég felé, hogyan működik az üzemanyag elszámolás?

Figyelt kérdés
Cégem felé szeretnék utiköltséget, üzemanyagot elszámolni. A cég alkalmazottja vagyok. Kell hogy annevemenen legyen egy autó, üzembetartója legyek. Vagy bármilyen autóra elszámolhatom?

2013. márc. 10. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem számolhatod el bármilyen autóra! A cégben kell hogy legyen az autó bejelentve vagy mint cégvezető a munkavégzéshez szükséges bejelentett eszközként tankolhatsz és elszámolhatod.
2013. márc. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

cég alkalmazottjának kiküldetési rendelvény alapján téríthet üzemanyag költséget saját vagy házastárs autójára. A nav honlapon fen lévő üzemanyag norma alapján + 9 forint km-enként, ez az adómentes rész, e fölött is téríthet, de az már adóköteles lesz. Kell hozzá a forgalmi és az aktuális neegyedévi biztosítási befizetés igazolás.


Az elsőnek: nem csak cégautó adó létezik a világon ám.... És nem is arról szólt a kérdés.

2013. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mint alkalmazott vagyok a cégnél. Régebben, kb 5 évvel ezelőtt, a régi munkahelyemen is mentem néha autóval és akkor sem volt az én nevemen az autó. Egy áruházban dolgoztam, úgyh biztos, hogy hivatalosan történt az elszámolás. Név, rendszám, tipus, ccm3 kellett. Azóta akkor ez megváltozott?
2013. márc. 10. 22:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az már akkor sem volt szabályos. Saját tulajdon vagy házastárs tulajdona.
2013. márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van. Nem volt szabályos.

A gépkocsinak vagy a sajátodnak kell lennie, vagy a házastársadé (még élettárs sem jöhet szóba!).

Akkor kaphatsz saját gépjármű használatáért térítést a cégtől, amely nem 9,- Ft/km, hanem az adóhatóság által közzétett üzemanyagár és a gépjármű fogyasztási normája, vagy megállapdás alapján átalány elszámolásával történhet, ha a cég érdekében mászkálsz a saját autóddal. Az előbbiekre rájön még az amortizáció (az is 9,- Ft/km).

Ezt mind adó- és járulékmentesen kifizetheti Neked a munkáltató kiküldetési rendelvény kiállításával.

A 9,- Ft/km elszámolás az arra vonatkozik, ha valaki saját gépjárművel jár be munkába. Ezt nem a cég érdekében teszed, hanem a bejárás miatt. Erre jár adó- és járulékmentesen a 9,- Ft kilométerenként. Más nem. Adhat többet is a munkáltató kilométerenként, de akkor az a dolgozónál "jövedelemként" jelentkezik, és már adózik is.

2013. márc. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!