Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mindenhol ugyanúgy számolják...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Mindenhol ugyanúgy számolják el az üzemanyagot?

Figyelt kérdés
közvetítőn keresztül dolgozom (nem vállalkozóként), saját kocsival kell menni elég sokat. Nos elméletileg az üzemanyagot úgy kell elszámolniuk hogy 9ft/km-t a kocsi amortizációjára + az apeh norma szerinti üzemanyag fogyasztást, azaz 1000m3-ig 7,6 l/100km? ÉN úgy tudom hogy ez lenne a hivatalos kalkulálás. Most ennél nevetségesen kevesebbet fizetnek... ezt megtehetik vagy mehetek panaszkodni?

2012. nov. 9. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy számolják el ahogy megegyeztek. Ami írtál nem kötelező érvényű, csak irányadó.


Nálunk pl. (kis családias hangulatú cég) tankolok kérek számlát aztán azt odaadom a főnöknek ő kifizeti a számlát bevágja a könyvelni valók közé és kész. Azt se kérdezi meg hány kilométert mentem. Annyi tankolás számlát fizet ki amennyit az orra elé teszek. Amortizációra így külön nem fizet, de pl az olajcseréket ő szokta fizetni. Most ő vette a téli gumit. Múltkor én cseréltem turbót. Mikor, hogy.


Az egyik legjobb barátom munkahelyén pedig 6l/100km-es fogyasztást fizetnek szigorú elszámolás mellet aztán csókolóm, semmi többet.

2012. nov. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hivatalos változat tényleg ez. Ez arra vonatkozik, ha a saját gépkocsidat a cég érdekében használod, akkor ezt a cég kifizetheti adó- és járulékmentesen Neked, valamint a könyvelésében szerepeltetheti. Ha többet fizet, mint a jogszabály alapján adható, akkor természetesen van még rá plussz fizetnivalója. De kevesebbet is adhat!

Viszont van egy olyan dolog ebben, hogy a köztetek lévő elszámolási módról írásos megállapodást kell kötni minden adóévben újra és újra. Az a mérvadó.


A saját gépjárművel munkába járás megint egy más dolog, ott csak a kilométerenkénti 9,- Ft-ot lehet adni adó- és járulékmentesen. Lehet többet is, de az már megint plusz közterhet von maga után.


Akkor már csak az a kérdés, hogy miben állapodtatok meg írásban?

2012. nov. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!