Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Otthoni alkalmi munkához...

Otthoni alkalmi munkához -vállalkozás nélkül lehetek számlaképes?

Figyelt kérdés

Kismama vagyok, sokat vagyok otthon, rendes, bejárós állást a sok otthoni elfoglaltság miatt nem tudok vállalni.

Elvégeztem egy kineziológia tanfolyamot ET vizsgával, és szeretném ezt a munkát végezni. Feladtam hirdetéseket, idővel jönni is kezdtek az ügyfelek. Kevés pénzt kérek a szolgáltatásért, keveset keresek, havi 10-15000 Ft-ot, aminek így is nagyon örülök. De mivel nem vagyok számlaképes, eléggé félek.

Sajnos nincs a családban vállalkozó, teljesen lehetetlen, hogy vállalkozást indítsak, mint kineziológus, mivel igen keveset keresek.

De mégis szeretném legálissá tenni, mert nagyon félek, hogy a kezelendő beteg helyett az adóellenőr jön razziázni.

Törvénytisztelő, becsületes ember vagyok, nagyon fontos lenne nekem, ez a munka, mely egyetlen lehetőségem a gyerek mellett elvégezni.

Hallottam, létezik vállalkozás nélküli számlaképesség, ahol nem kell járulékot fizetni. Erről szeretnék bővebben olvasni. Hol kell elintézni? Milyen összeghatárig végezhetem?



2013. márc. 10. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a tevékenységet nem lehet megúszni legalább egyéni vállalkozói igazolvány kiváltása - és a vele járó minimum közterhek megfizetése - nélkül.


Ha valaki alkalmanként bízna meg egy- egy munka elvégzésével, akkor megbízási jogviszony létrehozásával magánszemélyként vállalhatnál munkákat jövedelem ellenében, csak adószám kiváltásával. Ekkor számlaképessé válnál, de nem terhelne az egyéni vállalkozás kb. 80.000 Ft-os/hó min. költsége.


Az Adóhivatalnak nehéz meghúzni a határt a Te esetedben a rendszeres üzletszerűen végzett munka, és az eseti megbízások között, a mérleg nyelve átbillen a vállalkoi jogviszony felé.

2013. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos ez nem megy hetes adószámmal sztem.


Vállalkozás kellene hozzá. Egy kiskaput esetleg meg lehet próbálni:

ingyen kezelsz, de adományt elfogadsz.


Az adomány évi 800.000Ft-ig magánszemélynek adómentes és járulékot sem kell utána fizetni.


Viszont így elvileg nem határozhatod meg, mennyit adjanak...

2013. márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az a helyzet, egy kis községben élek, nagyon kicsi az igény a kineziológiai kezelésre, nem hinném, hogy havi 15-20000-nél - most sokat mondtam - bejön. Jó, ha heti egy vendégem van.

Jó ötlet az adományozósdi, de mivel a vendégem kb. másfél órát tölt nálam, nagyon kell rá koncentrálnom, nem örülnék neki, ha nem fizetne, vagy adna 100 ft-ot.:(

Az meg nagy disznóság a NAV részéről, hogy noha pang a gazdaság a legtöbb területen, munka meg nincs, így kiszúrnak a kisvállalkozókkal.

Csak akkor váltom ki, ha nagy az érdeklődé a szolgáltatásom iránt.

a 7-es adószámot mindenképpen megérdeklődöm, mert az az egyetlen járható út számomra. A semmire nem fogok vállalkozást nyitni. Ha meg nem adják meg - akkor bízom a csodában, hogy nem egy ilyen kishalra fenik a fogukat az ellenőrök.

2013. márc. 10. 22:05
 4/4 anonim válasza:
Menj be a NAV-hoz felvilágosításért, ne itt "tájékozódj" ilyen fontos ügyben.
2017. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!