Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem kaptam nyomtatványt?

Miért nem kaptam nyomtatványt?

Figyelt kérdés

A nagy borítékban, amit a Nav küld mindenkinek, abban csak egy tájékoztató volt, meg egy válaszboríték, semmiféle nyomtatvány nem volt benne. A férjemnek szintén. Miért nem kaptunk nyomtatványt is? És a másik kérdésem az lenne, hogy állítólag lehet kérni, hogy a Nav elkészítse az adóbevallásunkat ingyen. Erről tud valaki részleteket? Mik a feltételek, ki kérheti, hogyan, vagy ilyesmiket.

Köszönöm.


2013. márc. 14. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Arról már lekéstetek!
2013. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd kicsit részletesebben?
2013. márc. 14. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Arról, hogy a NAV készítse el a bevallást, határidőn belül nyilatkozni kellett. Ha ezt a határidőt lekéstétek, akkor az jogvesztő, vagyis utólag nincs lehetőség beállni a sorba.

Önadózók lesztek. Tehát magatoknak (vagy valaki segítsége által) kell elkészítenetek a bevallásotokat.

Azért nincs benne nyomtatvány, mert valószínűleg az előző évben nem papíralapú nyomtatványon adtátok be az adóbevallást. Ilyenkor feltételezik, hogy idén is úgy fogjátok, és feleslegesen nem küldik ki a nyomtatványokat (spórolnak).

Ha mégis szükség van rá, akkor az ügyfélszolgálatukon bármikor lehet kérni "teljes adattartamú" bevallási csomagot.

2013. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, na ez hasznos válasz volt! Megvilágosodtam. Köszönöm. ☺
2013. márc. 14. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!