Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem kaptam a munkáltatótól...

Nem kaptam a munkáltatótól munkáltatói adómegállapítást nem kérő nyomtatványt (eddig küldött a munkaügyis), menjek be és kérdezzem meg h miért nem kaptam, ennik milyen jogi következményei lesznek?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, nemsokára lejár a gyesem.Azt szeretném tudni milyen következményei lesznek annak, hogy nem adtam le ezt a nyilatkozatot, kirughatnak ezért? Köszi a válaszokat!
2012. febr. 29. 07:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a nyilatkozTATÁSI kötelezettség a munkáltatóé, de csak a dec. 31.-én "aktív dolgozói állományban" levők esetében kötelező. Mivel te dec. 31.-én nem a "dolgozói", hanem a "munkajogi állományban" voltál, tudtommal téged nem voltak kötelesek nyilatkoztatni.

Ha van bevallandó jövedelmed, és febr. 15-ig nem kérted az apeh-től az egyszerűsített bevallás elkészítését, még május 20-ig minden jogkövetkezmény nélkü, önadózóként beadhatod a 1153-as bevallásod.

Kirúgni semmi esetre sincs joguk ezek a jogcímen.

2012. febr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségét!
2012. febr. 29. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!