Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EU-s országból importált...

EU-s országból importált építőanyaggal, alanyi adómentesen, Egyéni vállalkozói igazolvánnyal lehetséges kereskedni?

Figyelt kérdés

Tehát:

Romániából importált, egységáron, EU-s adószám esetén adómentes építőanyaggal szeretnék kereskedni.

Egyéni vállalkozói igazolvánnyal, alanyi adómentesen szeretném ezt véghez vinni, évente kb. 6millió Ft bevételig. (így lehetek ÁFA-mentes)

Ha pl. veszek egy 1m3 egységű bármilyen építőanyagot pl. 35.000Ft-nyi EUR-ért, és itthon értékesíteni szeretném 60.000Ft-ért. Ebből származó jövedelmem 25.000Ft, mely az adóalap.

Évente eladnék kb. 100köbmétert, (így összesen ~6M HUF), akkor maradhatok AAM vállalkozó, tehát nem kell áfakörösnek lennem?

Lehetséges ez a folyamat, a fent leírt példa alapján?

Természetesen a könyvelőmmel kell majd ezt megbeszélnem, de érdekelnének a tapasztalatok, javaslatok, Előre is köszönöm!



2013. márc. 18. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Sürgős gyorsasággal egyeztess egy könyvelővel,mert ad 1. a hat milla az össz bevételedre vonatkozik, nem a nyereség részre, és ha alanyi mentesként eu-ból szerzel be áfa nélkül, akkor arra itthon fel kell számítani az áfát viszont az alanyi mentes minőségedben le nem vonhatod. 10 000 Euroig szerezhetsz be alanyi mentesként külföldről, de akkor ott kell felszámítsák az áfát neked.

szóval te aztán a szezont meg a fazont....

2013. márc. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A leírásomból leszűrhető, hogy az évi 6milliót nem a nyereségre értettem.
2013. márc. 19. 13:52
 3/10 A kérdező kommentje:

Viszont kezd kitisztulni a kép.. Amiről itt szó van az az alanyi adómentes EU-s beszerzés.

Elméletileg a külföldi ÁFÁ-t kell megfizetnem (ezt eddig is beleszámoltam az árba), és csak 10.000EUR beszerzés felett kell ezt itthon megfizetni.

Ha az itthoni értékesítéseim nem haladják meg a 6M ft-ot akkor csak a Külföldi áfával terhelt beszerzési ár, és az itthoni értékesítési ár különbözete lesz az én jövedelmem, amely képezi az adóalapot!

Én így értelmeztem: [link]


Valaki javítson ki ha tévedek

2013. márc. 19. 14:35
 4/10 A kérdező kommentje:
2013. márc. 19. 14:36
 5/10 zoli17 ***** válasza:

én erre a kérdésre hetek óta keresem a választ.

ma megint 2x fél óra apeh vonal. végén azt mondta "kimondottan letelt a munkaidőm. tudja mit! sakkozák le az eladóval a hóban! aki veszít az fizeti be az áfát!

percekig röhögtem.

az a szörnyű, a külkereskedelmi hivatal, a nav, a kormányablak... nemzetközi adótanácsadó... senki nem tudta megmondani mit írjunk a számlára, és ki kinek számít!!!!!!!!!!

kicsit speciális a helyzetem ezek szerint, mert van 1 csavar nálam, és ilyen még senkinél nem merült fel.. csak azt nem értem miért, pedig alap dolog. majdnem ez mint nálad csak még 1 csavarással.



azt se tudtuk eldönteni melyikőnk a külföldi :DDDDDD

merthogy magyar születésű de külföldön van egyéni vállalkozása. az europa.ec központi lekérdező szerint érvényes adószám, külföldi, tulajdonosa: xy és a magyar címét dobta ki, külföldi adószámnak... itt jött a második fél óra telefon... felírom hogy külföldi a számlára és odaírom a magyar címét????

2013. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 zoli17 ***** válasza:

folyt:

nem tudtuk eldönteni ki a külföldi: mert a 37 es paragrafus úgy fogalmaz: ami az adószám regisztrációra vonatkozik. az külföldi-

38 as paragrafusban úgy fogalmaz: telephely. na most a vállalkozása a másik országban van, de állandó lakcíme még magyar, ezért azt írták fel a vállalkozói igazolványra, tehát akkor magyar telephely??

nem mert magyar adószáma nincs! de ha se nem telephely se nem adózó, akkor mi?....

jött hogy a vevő vallja be az áfát. kössz hol mikor? nem vagyok áfakörös!

akkor vallja be a szolgáltató. de hát mind 2en eu számosok vagyunk. ő kiadhatja áfa nélkül...


jött a különleges adózók osztálya: van telephely álítólag, kérjünk magyar adószámot......

heheeeeee......... még 2 hét telefonálás

ilyet ők még nem éltek! ilyen nincs hogy egyéninek magyar fióktelepe legyen!

nem létező kategoria! szerintü! nem értem mi ezen a meglepő! az összes osztályvezetővel beszéltem már a navnál, fejből tudom már mindenki számát. és a mai napig nem dőlt el melyikőnk a belföldi, melyikőnk nem az! :DD


tökre nem értem az egészet!


de szerintem a mai válasz vitt mindent! sakkozzák le a hóban ki fizesse be :DDDDDDDDD

2013. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zoli17 ***** válasza:

a vevő nem áfakörös az elaó igen. viszont 1 cég lehet 1 országban áfás 1 másikban nem. azért minden országbol nem kérek adószámot mert belerokkanok.


felhívtam egy áfa visszatérítéssel foglalkozó céget. 3x kiemeltem belföldön mentes vagyok! erre ő: szerinte visszaigénylehetem a külföldi szolgáltatás áfáját ő rajtuk keresztűl.


megint nem értem. 1 hét múlva felhívom. megint azt mondta szerződjek velük!


de ha rosszúl tudta és nem téríthető vissza a külföldi telefon és benya áfája, akkor én csúnyán elszámolom magam és még őket is fizethetem a dezinformáció ellenére.


a külföldi adóhatóságnál a limit 16 miliós forgalom asszem vagy még egy 0 (?) lehet 160? . az után adnak ottani áfa reget, amivel közvetlen tőlük visszakapom.


tedd már meg kedves kollega ha érdemben jutsz valamire kiírod vagy priviben beszélünk.

2013. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zoli17 ***** válasza:

áve bürokrácia!

hogy 2 jogász kevés egy csapfadt számla megíráshoz.....

2013. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első voltam, bocsánat, de nem volt egyértelmű, és további bocsánat hogy megpróbáltam segíteni, máskor nem teszem
2013. márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nyugalom, köszönöm hogy segítettél!:)
2013. márc. 20. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!