Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Romániából behozatott fűrészár...

Romániából behozatott fűrészárut szeretnék itthon értékesíteni, hogyan lehetséges ez legálisan?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozói igazolvánnyal, vagy esetleg máshogyan megoldható ez?

Kb. 50%-kal adnám drágábban mint amennyiért veszem, mivel Románia EU-s tagállam, így nem kell áfát vagy vámot fizetni, de ezek után hogyan kell adózni a különbözetből (amely az én nyereségem)?

Előre is köszönöm!



2013. febr. 18. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Ott álljuk meg, hogy ez nem így megy. Be kell vizsgáltatni a fűszereket, ezt több hónap, meg nem kevés pénz. Ez csak így megy legálisan, amúgy ha ez nincs, akkor tök mindegy az áfa, mert eleve illegális.

Valami élelmiszer ipari engedély, vagy mi a neve, de van külön adója is 2.5% termékenként.

2013. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanulj meg olvasni!
2013. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fűszer, hanem fűrész :D
2013. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
:D Jól benéztem, bocsi
2013. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi különös. Vételnél számla, fuvarlevél. Itthon meg adod el áfásan. Sztem EVként nem fog menni. Egy bt vagy kft jobb lenne. (Bár lehet hogy EV is jó, egyik haverom mintha EV ként hozna be cuccokat. Ebben nem vok biztos.)
2013. febr. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csupine24 válasza:

kicsit régi a kérdés, de kérdeznék egy dolgot,

Romániában mennyire olcsó most a fa? Tetőcsere előtt állunk. Jó lenne spórolni egy kicsit!! :)Hol tudom ezt megnézni?

2018. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!