Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Csak akkor adóznék és fizetnék...

Csak akkor adóznék és fizetnék járulékokat, amikor pénz üti a markom. Lehetséges törvényesen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok alkalmazott. Egyéni vállalkozó sem. Csak sima magánszemély. De kb. félévente el tudnék vállalni egy-egy megbízást, amiért kb. 300 eFt-ot kapnék. Ilyenkor befizetném amiket kell, de amikor nincsen munkám akkor nincsen pénzem járulékokra sem.

2013. márc. 18. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Fél évenként 300 eFT megélhetéshez is kevés!

Hol vannak akkor még a járulékok?

2013. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg több lesz, mint 300 eFt. Kérdés hogy ez után hogyan kellene adóznom...
2013. márc. 18. 21:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Jövedelemadó, egészségügyi hozzájárulás(ez maga 6660 Ft/hónap!), nyugdíjjárulék, stb!
2013. márc. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha megbízási szerződéssel végeznéd ezt a munkát, akkor az adózása, járulékozása attól függ, hogy havonta a megbízási díjad összege mekkora.

Ha eléri az éppen aktuális minimálbér összegét, akkor a megbízási díjat kifizető foglalkoztatód levon belőle minden olyan járulékot, adót, amit egy munkaviszonyostól vonnak, valamint befizeti utána a közterheket. Erre az időre be is jelent, mint társadalombiztosítás szempontjából biztosítottat.

Ha nem éri el a minimálbért a megbízási díj összege, akkor csak személyi jövedelemadó előleget von belőle, és fizet utána még EHO-t.

A megbízási szerződés időtartamára nincs "magam fizetem magam után a TB" dolog, mert az első esetben a cég rendezi, a második esetben pedig az EHO közteherrel váltja meg ezt.

A "köztes" időszakra vagy köteles magad után fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Majd év végén adóbevallást készíteni, és rendezni az adókülönbözetet, ha lesz.


Nem tudom, hogy milyen tevékenységet végeznél, de ha nem vagy vállalkozó, és alkalmazott sem sehol, és nem is a külön adózó jövedelmek kategóriába tartozik az, amivel keresed a kenyered, akkor külön adószámot kellene kiváltani hozzá az adóhatóságtól. Így önálló tevékenységből származó jövedelem kategóriába esne az, amit csinálsz.

2013. márc. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3-nak:

Jövedelemadó, egészségügyi hozzájárulás, nyugdíjjárulék stb. nem csak akkor fizetendő, ha dolgozok?


Jövedelemadó az gondolom csak akkor, ha van jövedelem.


Egészségügyi hozzájárulást mindig mindenkinek fizetni kell (akár közvetlenül az államnak, akár a munkáltatóján vagy az oktatási intézményén keresztül)? Akkor hogy lehet hogy sok olyan ismerősöm van aki otthon teszi a semmit és mégsem fizeti? Nem teljesen értem.


Nyugdíjjárulék az meg szintén olyan, amit akkor kell csak fizetni, amikor bevételem van. Vagy ezek szerint mégsem? :O

2013. márc. 19. 14:03
 6/6 A kérdező kommentje:

#4-nek:


Köszönöm, ez a válasz nagyon hasznos volt!


Most épp azt nyomozom, hogy egyáltalán törvényes-e megbízási szerződéssel csinálnom amit csinálok, vagy csak vállalkozási jogviszonyban működne és különben színlelt szerződésnek számítana.


Ha csinálhatom így törvényesen, akkor jobban bele fogom ásni magam az adózási vonzataiba, bár az általad leírtaknak köszönhetően már ezen a téren is kevesebb kérdésem van.


Még a társadalombiztosítási és nyugdíjrendszerrel kell képbe kerülnöm, mert tényleg nem igazán értem hogy kinek, mikor, mennyit kellene fizetnem, nekem teljesen új ez az egész... De ezt majd külön kérdésekben azt hiszem, ha nem tudok magam utána járni.


Még egyszer: köszönöm!

2013. márc. 19. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!