Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Be kell vallani az aktív...

Be kell vallani az aktív korúak ellátását, vagy sem?

Figyelt kérdés
Láttam már annyi mindent, megkérném, aki 100% tudja, írja már le. 1253as nyomtatványt töltenék ki anyunak, tavaly csak ezt kapott, akkor be kell vallja, vagy sem? igazából rubrikát sem találok rá ahova írhatnám. Ilyenkor egy üres adóbevallást küldjünk el a nevével, adataival? keresethez beírom hogy 0 és kész? előre is köszönöm.
2013. márc. 19. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell adóbevallást csinálnia.

Ha kéne, akkor küldené az adatokat a szociális hivatal hozzá. Ha kételkedel, akkor őket kérdezd meg.

2013. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem. akkor egy "nullás" adóbevallást csináljak és kész?
2013. márc. 19. 21:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen adóbevallást csinálni. Nullásat sem.
2013. márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az jó. akkor köszi szépen
2013. márc. 19. 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Az aktív korúak ellátása a személyi jövedelemadó törvény 1. szám mellékletének értelmében adómentes. Tehát nem kell a bevallásba betenni, és ha csak ilyen ellátása van az illetőnek, akkor "nullás" bevallást sem kell készítenie.

Nincs bevallási kötelezettsége...

2013. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
csak özvegyi nyugdíjat kapott a tavalyi évben előtte. de azt sem kell bevallani úgy tudom
2013. márc. 20. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt sem kell bevallani, az is adómentes, mivel a nyugdíj kategóriába tartozik ugyanúgy, mint a saját jogú nyugdíj, hiába hozzátartozóinak számít...
2013. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!