Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amit Iskolai gyakorlatért...

Amit Iskolai gyakorlatért kaptam ösztöndíjat, arról is kell készítenem adóbevallást? Illetve hogyan csináljam tovább?

Figyelt kérdés

Illetve két iskolaszövetkezetnél is dolgoztam tavaly, mindkét helyről van egy munkáltatói igazolásom.

Most akkor hogyan csináljam tovább?


Köszönöm!



2013. márc. 20. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatója részére a felsőoktatásról szóló törvény szerint az őt megillető juttatásként kifizetett ösztöndíj, a gyakorlati képzés idejére kifizetett juttatás, díjazás értékéből havonta a hónap első napján érvényes havi minimálbért meg nem haladó rész adómentes.

Ha valamilyen adóköteles jövedelmed van, arról a kifizető mindig ad vagy a következő év elején küld igazolást, ha be kell vallanod, vagy ha nem akkor, csak feltüntetni rajta, hogy adómentes.


Az iskolaszövetkezeti munkád után nem véletlenül kaptál munkáltatói igazolást. Bevallásköteles.


Hogyan tovább? Hát el kell olvasni a bevallás kitöltési útmutatóját, vagy megkérni valakit, aki tud a kitöltésében segíteni. Látatlanban még én sem tudok..


Azt még hozzáfűzném, hogy az ösztöndíjhoz kapcsolodó jövedelemkiegészítő pótlékok viszont nem adómentesek!

2013. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. márc. 21. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!