Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan állapíthatom meg, hogy...

Czipeter kérdése:

Hogyan állapíthatom meg, hogy milyen vagyontárgyakkal rendelkezem?

Figyelt kérdés

Ha a kérdés meglepően esetlen, az azért van, mert laikus vagyok. Példákat is írok, mert azok megmentik a teljes érthetetlenségtől:

- ingatlanok: honnan tudom, hogy milyen ingatlanokban rendelkezem tulajdoni hányaddal vagy haszonélvezeti joggal?

- bankszámlák: honnan tudok olyan bankszámlapénzekről, amikről teszem azt nem kapok értesítést?



2013. márc. 22. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát azért azt illene tudnod, hogy mid van...

Nincs ilyen nyilvántartás, ha erre gondolsz.


Persze pl. földhivatalnál nyilván vannak tartva a tulajdonosok, de rájuk nem tudsz keresni, csak ingatlan címére. Így, ha van ötleted, melyik ingatlan lehetne esetleg a tied, akkor azt megnézheted, egyebekben meg: tű a szénakazalban.


A bankok sem adnak csak úgy felvilágosítást. Közjegyző pl. hagyatéknál meg tudja keresni őket, de te hiába sétálsz be az ország összes bankjába, hogy ugyan mondják már meg, van-e számlád náluk...

2013. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy lesz valami lehetőség arra, hogy valaki a SAJÁT ingatlanairól adatot kérjen. Csak természetes személy, és csak a saját ingatlanairól - ez lényeges kikötés.


A FÖMI-hez (Földmérési és Távérzékelési Intézet) kell kérelmet benyújtani, formanyomtatványon, személyes adatok megadásával.


De ez még új dolog, csak most olvastam róla egy hírlevélben. Nem tudom, mikortól és hogyan fog működni.

2013. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!