Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e örökösödési illetéket...

Kell-e örökösödési illetéket fizetnem nagyszüleim után?

Figyelt kérdés

Még 3-4 éve volt eljárás, és az lett, h 130ezret kell fizetnem, de mivel kiskorú voltam, ügye 20 éves koromig kell kifizetnem.

Azóta viszont hoztak törvényeket, h egyenes ági rokonoknak nem kell fizetni, szval akkor nagyszülőm után nem kellene (édesapám meghalt, így én vagyok, meg a keresztapám az örökösök).

Esetleg meg lehet-e valahogy oldani, hogy ne keljen fizetni (akár új eljárással, ami felülírná az előzőt)?



2013. márc. 30. 10:46
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi, öröklési illeték*
2013. márc. 30. 10:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a te esetedre az akkori jogszabályok érvényesek, visszamenőleg nem!
2013. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
pedig jó lenne "megúszni", mert 130000 ft sok pénz, főleg, hogy még diák vagyok...
2013. márc. 30. 10:58
 4/4 anonim ***** válasza:

A számodra kedvezőbb jogszabályt már az ügyed után hozták, akkortól hatályos csak, nem pedig visszamenőleg.

Tehát nincs mód, hogy Rád is érvényes legyen a kedvezőbb szabályozás.

2013. ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!