Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a pontos összeg ami alatt,...

WestLine kérdése:

Mi a pontos összeg ami alatt, nem kell adózni? Vatera-teszvesz stb.

Figyelt kérdés

Üdvözletem Mindenkinek!


Külföldről hozatok be és Vaterán adok el.

Mi az az összeghatár aminél meg kell állni hogy ne kelljen fizetni?

Mert hallottam, hogy 600000e,de hallottam már 500000e forint értéket is.

Kérem, ha tudja valaki a pontos összeget örülnék neki, ha megosztáná.

Gondolom sok embert foglalkoztat a dolog mivel mindenkinek jól jön egy kis plusz pénz.


Válaszokat Előre is köszönöm!Szép Napot-Estét Mindenkinek


2013. ápr. 4. 13:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mivel KERESKEDELMI tevékenységet végzel 0! forinttól kell adóznod, sőt számlát adnod, valamint vállalkozás is kell hozzá!

Akkor vagy adómentes, ha a saját megunt régi tárgyaidat adod el 600 ezer ft-ig.

DE így, hogy Te is megveszed, s eladod már más kategória!

A NAV pont az ilyen üzletekre hajt rá az idén!

2013. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Csak 1-2 darabokról van szó.Pl egy ruhatípusból 2db van.

Szóval nem 20 darab van feltűntetve egy ruhatípusból.Mert az már tényleg kereskedelmi mennyiség.

Hogy bizonyítja be nekem azt ,hogy nem saját célra vettem?

Pl van olyan is közte, hogy amit megvettünk tetszett bnőmnek de mikor megérkezett méretbeli problémák is voltak.

Lehet hülyeséget kérdeztem ,bocsi

2013. ápr. 4. 17:24
 3/15 anonim ***** válasza:

Sajna be tudja bizonyítani (ha valakit figyel). A NAV az idén pont ezekre az üzletekre áll rá! Persze lehet szerencséd is, de gondold végig, ha azt tudja figyelni, hogy mennyiért adtál el, azt is, hogy honnan szerezted!

Biztos hallottál arról is, hogy az emaileket, telefonbeszélgetéseket, sms-eket is tudják figyelni.

2013. ápr. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nyugodjál meg, hogy a NAV mindent tudni fog. Ha csak a gyanú fennáll, hogy "kereskedsz", tehát azért veszel, hogy eladd, akkor egyszerűen átminősíti olyannak a tevékenységedet, amilyennek Ő gondolja. Innentől kezdve indul a buli...

Nem érdemes kockáztatni!

2013. ápr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Csak 1-2 darabokról van szó.Pl egy ruhatípusból 2db van."

De persze a felső határról érdeklődsz...

Azt biztosra veheted ha hülyének nézed az ellenőröket meg az embereket akkor a maximum büntetést fogod kapni.

Nem életszerű hogy 50 darab különböző ruhát árulsz, mindegyik új, de egyik sem volt jó méretű és egyről sincs még csak blokk sem.

Még az itthoni vásárlásokról is el kell tenni a blokkot ha felmerül hogy tovább kell adnod.

Már eleve ott bukod a dolgot hogy a vám beregisztrálja a bejövő küldeményeket. Ha sok ilyet kapsz akkor behívnak. De nem is ez a legnagyobb veszély hanem az hogy a vaterán a saját konkurenciád fog felnyomni.


"A NAV pont az ilyen üzletekre hajt rá az idén!"

A NAV minden évben folyamatosan ellenőriz.

2013. ápr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A NAV, idén elsődlegesen erre van rá állva. És már büntettek meg embereket.

600 ezer forintig adómentes vagy, a megunt dolgaid után.

Új dolgokra 200 ezer forintig érvényes ez, de ez csak 1-2 alkalommal lehetséges!!!


A Vatera adót fizet, és bejelenti, hogy azt kitől vonta le.

Így ott már van neved a kalapban.

Bejön az országba a nevedre.

Ott is ott a neved.

A bankszámlára utalt pénznél is ott a neved, ők is jelentenek a NAVnak.


Nem kell egyetemi végzettség, hogy valaki rád találjon.


Egy NAVos sráccal járok egy suliba, ő mondta, külön osztály van, aki erre figyel.


Amit te csinálsz az üzletszerű, így adócsalás.

Jó esetben megúszod 1-2 millióval rosszabb esetben 2-8 év börtön.

Kérdés mióta műveled ezt. Ha több éve, akkor nagy baj. Ha csak most kezdted, akkor inkább hagyd abba.

2013. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A Vatera nem jelenti, hogy kitől von, ugyanis nem von adót. Ő nem kifizető, ilyen jogosultsága nincs.

Viszont az adóhatóság tényleg figyeli a "forgalmat", ha valakit kiszúrnak valamiért.

Levont adót csak az adózó adóazonosító jelére hivatkozva tudsz közölni a hatósággal, vagy összesítve vallsz és fizetsz is be, mint kifizető a személyes adatok megadása nélkül (lsd. például a kamatadó).

De ha a hatóság konkrétan kiváncsi egy személy jövedelmeire, akkor köteles arról adatot szolgáltatni "bárki" az adóhatóságnak (Vatera, bank, biztosító stb.).

2013. ápr. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Akkor az marad hogy kiváltom az Egyéni vállalkozó kártyát azt legalizálom így.Számlát adok és elméletileg így tiszta ügy.

Minden év végén kiveszem az összeget és úgy adózók 16%-t.

Elméletileg így már a dolog legális ,ha jól tudom. ugye?

2013. ápr. 8. 17:54
 9/15 anonim ***** válasza:
A behozatal importnak számít, nem bonyolult, csak elsőre tűnik annak (itt kell áfát és vámot fizetni). Ezen kívül van még környezetvédelmi termékdíj és az iparűzési adó meg a kamrai díj. Egyik sem hatalmas összeg, inkább macera meg együtt sok.
2013. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én ugy hozatom a cuccokat,hogy nem kell vámot fizetnem.Főállásban is dolgozom.Szóval ha jól tudom elég kiváltanom az egyéni vállalkozói kártyát és év végén kivenni az összeget,amire kell 16% adót fizetnem.

Ha valamit nem jól tudok kérem akkor javítsatok ki.Köszönöm előre is!

2013. ápr. 9. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!