Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyerekek járó pótszabi, mikor...

Gyerekek járó pótszabi, mikor adja ki a cég? Amikor a munkalávaló akarja vagy időarányosan vanelastva?

Figyelt kérdés
8 éve dolgoztam a cégnél és március közepe óta megszűnt a munkaviszonyom ,2 gyerek után hány pótszabi jár nekem ,ha csak ,jan,feb és márciusban csak félig dolgoztam?

#pótszabi.
2013. ápr. 8. 21:20
 1/9 A kérdező kommentje:
gyermek után járó pótszabadságra gondoltam.
2013. ápr. 8. 21:35
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy sem. Időarányosan adjak ki, félévre elosztva van el számolva. Miután csak két es fel hónapot dolgoztál, igy nem jár.
2013. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha március közepén megszűnt a munkaviszonyod, hogy akarod kiadatni magadnak a pótszabit? Amúgy nem jár, mert egy évre 2 nap jár... így 2013-ra 0 nap jár :(
2013. ápr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
márminthogy egy gyerekre jár 2 nap, két gyerekre 4 nap jár, de az időarányosság miatt így sem jár neked.
2013. ápr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szabadságot nem külön címkézve kell nézni.

Van egy alapszabadság, valamint különböző jogcímeken pótszabadság.

Az alapszabadsághoz hozzáadjuk az összes pótszabadságot, amire jogosultak vagyunk, így megkapjuk az egy évre járó összes szabadságunkat. Ha nem teljes évben vagyunk munkaviszonyban bizonyos munkáltatónál, ekkor ennek az ÖSSZES szabadságnak az időarányos részére vagyunk csak jogosultak.

Példa:

Ha Te 20 nap alapszabadságra vagy jogosult + 4 nap pótszabadságra a gyermekeid jogán, akkor 24 nap jár Neked egy évben (365 napra). Ebből, ha csak január, február + március 15-ig állt fenn a munkaviszonyod, akkor 74 napra vagy jogosult ebből a 24 nap szabadságból.

24 nap : 365 nap (az év napjainak száma) x 74 nap = 4,884 tehát a kerekítési szabályoknak megfelelően 5 nap szabadság jár időarányosan.

Ebbe az 5 napba valahol benne van a pótszabadság időarányos része is:):)

2013. ápr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
37 éves vagyok
2013. ápr. 9. 12:07
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2013. ápr. 9. 12:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, azért írtál kort, hogy kiszámoljam, hány nap szabadság jár Neked időarányosan, ha 2013. március 15-ig állt fenn a munkaviszonyod.

37. életévedet betöltöd idén, tehát 20 + 6 nap jár, valamint a 2 gyermek után járó + 4 nap = 30 nap jár 2013. évben. 2013. év 365 napos.

30: 365 nap x 74 nap = 6,082 nap, tehát kerekítve (itt lefele) : 6 nap jár időarányosan.

2013. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ.
2013. ápr. 10. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!