Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2013-ban adóköteles a GYED? A...

2013-ban adóköteles a GYED? A könyvelőm szerint nem. Nem volt semmilyen más befolyó jövedelmem.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A GYED adóköteles 2013-ban is, és az volt 2012-ben is. A GYES az adómentes. A kettőt nem szabad összekeverni, nem ugyanaz!
2013. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is igy tudom,de neki kellene megcsinálnia az adóbevallásom....Nem tudom mit tegyek.
2013. ápr. 10. 10:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Tedd azt, hogy átküldöd Nekem a bevalláshoz a GYED-ről az igazolást, és megcsinálom Neked.

Ha érdekel, írj privátot!

2013. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy!Itt kezdődik a probléma.Tavaly is a munkahelyem könyvelője csinálta a bevallást.1 éve külföldön élek.Ha küldtek is a GYED-ről bármi éves kimutatást ami alapján meg tudom csináltatni adóbevallást,az soha nem fog hozzám kerülni,mert a házunk otthon üresen áll.Reméltem a könyvelő kikéri a GYED-ről a papirokat...
2013. ápr. 10. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor kénytelen vagy utánajárni.

Egy be nem adott bevallás indoklásának nem írhatod azt, hogy nem tetted meg, ami a kötelességed lett volna, mert van egy könyvelő, akiben megbíztál, és azt hitted, Ő majd mindent elintéz helyetted:):)

2013. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A munkáltatómtól kell valamilyen papirt,igazolást kérnem?Arra gondoltam,hogy levélben kikérem a GYEDről az igazolást,amit egy másik könyvelőhöz eljuttatok és ő mgcsinálja nekem a bevallást.
2013. ápr. 10. 11:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Ami még lényeges lehet hogy 4h-ban voltam bejelentve!Ez közrejátszik valamit abban hogy adóköteles vagy sem?Lehet túl kicsi az összeg?
2013. ápr. 10. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ki fizette Neked a GYED-et (munkáltató, avagy az egészségbiztosítási pénztár), de ott kell érni róla igazolást (akár pótlólag is), ahonnan kaptad az ellátást. Ha az OEP fizette és nem a munkáltató, akkor a cégedtől nem kell hozzá más igazolás, ha kizárólag GYED ellátásod volt 2012-ben.

Az adókötelezettséget nem érinti, hogy ki, hol, mikor, és hány órában dolgozik, sőt még csak a munkaviszonyhoz sincs köze. Adókötelezettség akkor van, ha adóköteles jövedelmet szerzel. Ilyet pedig munka nélkül is lehet...:)

2013. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!