Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szokott érkezni a bankszámlámr...

Szokott érkezni a bankszámlámra támogatás címen pénz. Ezt le kell adózni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
KöszönöM!

2013. ápr. 17. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a támogatásból vásárolt dolgokat költségként elszámolod, akkor a támogatás összegét is be kell könyvelni bevételként.

Az adót majd a kettő különbsége után fogod számolni = az után az összeg után fogsz adózni, amelyet a kapott támogatásból nem a vállalkozás céljára, érdekében költöttél el.

2013. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Adószámmal nem rendelkező magánszemély vagyok, nem vagyok vállalkozó.
2013. ápr. 17. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Arra tippelek, hogy no vagy. :D
2013. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tamogatas... xD
2013. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rossz az aki rosszra gondol. Nem vagyok nő, hátrányos helyzetű fiatal vagyok.
2013. ápr. 17. 11:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a támogatást azért kapod, mert az adószámmal végzett tevékenységedet támogatják, akkor van az, hogy a támogatást bevételként be kell számolnod.


Ha a támogatást azon a címen kapod, hogy tudj belőle mozgáskorlátozott kerekpárt, vagy ortopéd cipőt, hasonlókat venni, tehát semmi köze ahhoz, amit az adószámos magánszemély státusszal bevételszerző tevékenységként folytatsz, szóval ez esetben nem kell bekönyvelned bevételként.

2013. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha bevallom akkor mennyit kell adóznom utána?
2013. ápr. 17. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Kitől kapsz milyen támogatást?
2022. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!