Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki segítene nekem abban...

Valaki segítene nekem abban hogy milyen formában és hogyan írjak Navnak fizetési kedvezmény igénylése végett?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzetem a következő , mivel nem volt munkám sajnos jó ideig ezért nem tudtam fizetni az Egészségügyi járulékomat és lekértem a számlámat most a Nav-tól stb , és ez végett akarnék fizetési kedvezményt benyújtani hogy részletekben fizethessem ki lehetőleg 10-12 hónap alatt mert annyira nem kis összegről van szó hogy egyből ki fizessem jelenlegi helyzetemben, szóval hogy milyen adatok vagy "dolgok" ajánlatosak hogy szerepeljenek a levelemben? Segítséget előre is köszönöm

2013. ápr. 20. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A lakcímed szerint illetékes Adóigazgatóság Fizetési kedvezmények főosztályára címezd a levelet, vagy add le bármelyik NAV-ügyfélszolgálaton.

Szerepeljenek benne természetesen a személyi adataid,különösen az adóazonosítód, és telefonszámot se árt ha megadsz.

Nem kell kisregényt írni hogy miért-hogyan nem tudtad fizetni, csak azt hogy nem volt munkád és ezért.

Azt viszont hangsúlyozd hogy kb. 12 hónap alatt megfizeted, mert van miből, ezzel párhuzamosan fizess is amennyit tudsz, legalább kevesebb tartozás marad, és így látják a komoly fizetési szándékot. Kérd hogy amennyiben lehet a késedelmi pótlékot méltányosságból engedjék el.

2013. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a NAV honlapján fenn van a FAM01 nyomtatvány, töltsd ki azt és küldd el az illetékes adóigazgatóság Fizetési Kedvezményke Főosztályára. ha először kötetlen levelet írsz - ahogy azt az előző hozzászóló is javasolta - az is jó, de akkor is ki kell majd töltened ezt az adatlapot, csak akkor majd a NAV küldi meg válaszlevélben.
2013. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , sokat segítettek ezzel , remélem sikerül elintéznem hogy részletekben kitudjam fizetni ,s 2 hét múlva úgy látszik végre meg lesz az első hivatalos állásom , addig is első részletre valahogy össze kell szednem a pénzt mert gondolom hogy az első fizetésem előtt küldenék ki a részletre vonatkozó első csekket , na de ez nem tartozik ide, még egyszer köszönöm a segítséget.
2013. ápr. 20. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Sikerült elintézni?
2013. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!