Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan adózzak az interneten...

Hogyan adózzak az interneten keresett pénzből, ha kiskorú vagyok?

Figyelt kérdés
Több mint 100.000 Ft-ot kerestem az interneten, azonban nem tudom, hogyan kell ezt bevallani. 17 vagyok még.
2013. ápr. 20. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha adókártyád van, akkor a NAV/APEH-nál megmondják!
2013. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fifmut válasza:
0%

Attól függ mennyit kerestél. 100.000 Forint esetén még nem ekell emiatt aggódnód, kb 600 ezer körül kezdenek kíváncsiskodni, hogy honnan jött ez a sok pénz.


Én körülbelül 500.000-et vettem ki a mostani kártyámra az utóbbi pár hónapban, és nem kellet adóznom. Ha jól tudom valami hihetetlen nagy százalékot kéne leadózni (~40!), szóval azt is megteheted, hogy a szüleid, haverok kártyájára utalod a pénzt, szépen elosztod.


De persze be is jelentheted APEH-nál, azt hiszem "egyéb kereskedelmi tevékenység" néven.

2013. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mindenképpen kell hogy legyen adóazonosítód, egyébként bevallási szempontból nem számít, hogy hány éves vagy. ha leírod pontosan, hogy mit jelent az hogy pénzt kerestél a neten (milyen tevékenységgel, miért cserébe szerezted ezt a jövedelmet), akkor valószínűleg tudok segíteni.


az előttem szóló Fifmut valószínűleg az online értékesítésre gondolt (vatera, ebay stb.), mert az ingó értékesítésnek számít és valóban 600ezres bevétel alatt adómentes a magánszemélyeknek.

2013. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. ápr. 20. 16:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Fontos az, hogy milyen módon kerestél interneten pénzt.

Van ingóságértékesítés, és van sok minden egyéb más út ezzel kapcsolatban. Nem egyforma az adózásbeli megítélése és az adózása sem!

Nem biztos, hogy Rád vonatkozik az évi 600 ezer forintos adómentes bevételi határ!

2013. ápr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!