Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéb jövedelem adózása...

Egyéb jövedelem adózása esetén van valamilyen korlát?

Figyelt kérdés

Évi 35-40 millió Ft bevételem van különféle internetes tevékenységekből (saját ebook eladás az amazon.com-on, youtube csatorna, ill. blog reklámokból, ebay eladások stb.). 6 hónapja költöztem vissza Magyarországra egy időre. Ott ahol eddig laktam ott már kidolgoztak egy olyan adózási lehetőséget ami direkt az ilyen foglalkoztatottságú embereknek van.

Itt viszont fogalmam sincs, hogy mi a helyzet. Szerdán megyek könyvelőhöz, de ahogy eddig utána olvastam elég bonyolult az itteni rendszer.

Mivel PayPal számlámon van a pénz addig nem kell adóznom utána amíg át nem utalom helyi bankszámlára és csak azután is csak az átutalt összeg után kell.

Ezért jött az, hogy egyéb jövedelemként tüntetném fel. Viszont azt nem tudom, hogy erre van-e valamilyen korlát. Mennyi az a maximális összeg amit így feltüntethetünk, ill. így is kell valamilyen bizonylat?


Ezenkívül az is érdekelne, hogy online póker bevétel után kell-a adózni az SZJA befizetésén kívül (itt elég változó a bevételem)?



2013. ápr. 21. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:

"Mivel PayPal számlámon van a pénz addig nem kell adóznom utána amíg át nem utalom helyi bankszámlára és csak azután is csak az átutalt összeg után kell. "


Azert ez nem ilyen egyszeru, az osszeg mar a PayPal szamladon is a birtokodban van. Ha egyszer utalsz rola bankszamlara, akkor a NAV tudomast szerezhet a PayPal szamlarol es bizonyitanod kell, hogy nem rejtegetsz rajta penzosszeget adozas elkerules vegett...

2013. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!