Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha családi adókedvezményt nem...

Ha családi adókedvezményt nem számoltak nekem, pedig járt volna de közben kiléptem akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Beadtam a munkáltatónak idöben a kedvezményre jogositó nyilatkozatot. Február 27.-én léptem be, április 3.-áig voltam ennél a cégnél munkaviszonyban. Márciusra kapni kellett volna ezt az adókedvezményt, de nem rögzitették a rendszerükbe, igy nem kaptam. Kilépésem után valahogy megoldható ez még utólag?


köszi elöre is



2013. ápr. 24. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Mostmár szerintem nem. De jövőre az adóbevalláson keresztül visszakapod.
2013. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szóval most vissza nem tudják már azt az összeget amit le se kellett volna vonniuk? a kedvezmény miatt?
2013. ápr. 24. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ha meg is lehetne oldani, írtó macerás lenne. De ne izgulj, nem veszíted el azt a pénzt, csak később kapod meg, ennyi. Majd jövőre, mikor be kell adni az adóbevallást az idei évről, szépen visszaigényled és kész.

Mi pl. évközben egyáltalán nem vesszük igénybe ezt az adókedvezményt, rendesen adózunk végig, következő évben igényeljük vissza a teljes összeget, így olyan, mint egy 13. havi fizetés. Nekünk így jobb, mint havi szinten elaprózva.

Szóval megpróbálhatsz utána járni, hogy visszakaphatod-e most, de nem biztos, hogy megéri a macera. Jövőre meglesz az. :)

2013. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg nem hiszem, hogy megadják, mert nagyon macerás (önellenőrizni kell, ami pénzbe kerül nekik stb.).


Év végén az adóbevallásban utólag érvényesítheted erre az időszakra is a Neked járó kedvezményt.

2013. ápr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszi mindenkinek a válaszokat.:)
2013. ápr. 27. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!