Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó vagyok...

Egyéni vállalkozó vagyok másodállásban. A könyvelő nem csinálta meg az adóbevallásom, meg is büntettek. Milyen adóbevallást kell készítenem, és hogy is kell elkészítenem? Nem volt semmilyen bevételem. (elég kezdő vagyok az ilyen témákban)

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezd azzal hogy megszabadulsz a könyvelődtől és keresel egy másikat gyorsan. Az megfogja neked csinálni, mert soknak nagyon kevés cége van és örül ha befut egy "kuncsaft"!
2013. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:
Azt tudnod kell, hogy 0-ás bevallást minden hónapban be kell adnod. Szintén a könyvelő tudja, miről van szó.
2013. ápr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jobban jársz, ha nem magad próbálkozol, mert a hibásan beküldött bevallások miatt is még pluszban büntetnek. Azon kívül nemcsak az SZJA bevallásodat kellett küldeni, de ahogy előttem írták vannak havi bevallások is, és kérdés, hogy beküldte-e pl. a 01-est. Azonkívül itt lesz még az IPA, és még esetedben ki tudja mi minden.


Szóval, ha te a könyvelőddel rendszeresen tartottad a kapcsolatot, és ki is fizetted megállapodás szerint, akkor a most kapott bírság őt terheli.

Ha azért nem "dolgozott", mert ingyen te sem dolgozol senkinek, akkor sokkal többe is kerülhet, ha te magad próbálkozol összeállítani és hibásan küldözgetni.

2013. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A könyvelőt kifizetted?
2013. ápr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A bírság csak akkor terheli, ha van biztosítása, és kapott számlát. Amúgy a NAV-ot nem érdekli a könyvelőd, őt nem bírságolják meg.

Nekeünk most jött egy kuncsaftunk, őt tavaly elfelejtette a könyvelője, és mint kiderült tavaly március óta nem lett beküldve semmi, akkor kapott észbe, mikor végrehajtani mentek hozzá, 1.5 millióval.

2013. ápr. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, kifizettem a könyvelőt! Időm nem volt most hozzá elmenni, de akkor tegyük fel, hogy megvannak a havi bevallások. Akkor milyen nyomtatvány kell még?

Ugyanúgy 1253-as? Vagy 1201-es? Ha mégis nekem kell megcsinálnom...

2013. ápr. 25. 06:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifizetted rendesen a könyvelődet, akkor őneki az összes bevallást el kellett volna küldenie. Ha ezt nem tette meg (elfelejtette, stb. stb.) ez esetben a kettőtök között létrejött megállapodás alapján a bírság őt terheli attól függetlenül, hogy a nav kinek a nevére címezte a bírságoló levelet.

Ettől függetlenül nagyon gyorsan keress egy másik könyvelőt, a be nem küldött bevallások elkészítésével pedig bízz meg egy másikat. Szakember kell ahhoz, ha nem vagy szakmabeli, ne is próbálkozz elkészíteni azokat.

2013. ápr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ha rendesen fizettél, és tartottad vele a kapcsolatot, akkor az övé a bírság. És menj vissza, majd szépen kötelezd hogy pótolja a bevallásokat, de ha nem bízol már benne, keress egy új könyvelőt és annak a díját is nyugodtan írd meg neki hogy mint ptk szeirnti kártérítés igényt tartassz rá.. Az én egyik átvett cégem járt így, hogy semmi nem volt leadva szinte, ami igen, az hibásan, és megírtam a jegyzőkönyvet ügyvédi levél

és most fizet mint a katonatiszt... a bíróságot már nem szerette volna

2013. ápr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!