Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás 2012 Sziasztok!...

Angyalka333 kérdése:

Adóbevallás 2012 Sziasztok! Két munkahelyem volt az előző évben, a jelenlegi munkahelyem által kiállított igazolás érthető számomra, de az előző munkahelyemtől kapott adatlapom nem igazán. Nem tudom, hogy hogy töltsem ki!?

Figyelt kérdés

Az adatok:

1.munkahely:

Bér: 464.702.-

összevont adóalapba tartozó jövedelmek: 464.702.-

adóalap kiegészítés összege: 16.782.-

összevont adóalap: 481.484.-

adóelőleg alapja: 481.484.-


2.munkahely:

Bér: 3.520.500.-

összevont adóalapba tartozó jövedelmek: 3.520.500.-

adóalap kiegészítés alapja: 1.096.500.-

adóalap kiegészítés összege: 296.055.-

összevont adóalap: 3.816.555.-

levont adóelőleg: 610.649.-


Előre is köszönöm a segítséget.


2013. ápr. 30. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az 1. munkahelyen nem vontak adóelőleget? Ez esetben volt igénybe vett családi kedvezményed vagy egyéb más ami módosítja az adóalapod?
2013. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez így kevés egy kicsit!


Gondolom ADATLAP 2012. nyomtatványról beszélünk.

Akkor azt is nézd meg, hogy mit jelölt rajta a munkáltató, vagyis a 2. munkahelyi igazolásban szerepel-e a 1. munkahely jövedelmi adatai.


Fejléc részen van egy olyasmi, hogy "Korábbi munkáltatótól (társas válallkozástól, polgári jogi társaságtól) más kifizetőtől származó jövedelem is szerepel az adatlapon" szöveg, mellette valamilyen jelölés. Ha bevan X-elve, vagy 1-es áll mellette (kockában), akkor szerepel benne, és ebben az esetben csak a 2. munkahely igazolásából kell dolgoznod. Ha nulla van oda írva, vagy üres a kocka, akkor nem szerepel benne, és ebben az esetben a két igazolást "össze kell adni".


Egyébként jogos a kérdés: Az 1. munkahely nem vont adóelőleget? Miért? Van valamilyen adóval kapcsolatos kedvezményed talán?

2013. máj. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A második munkáltatónál nincs bejelölve a korábbi munkáltató.

igen,azt lefelejtettem az elsőnél: adóalap-kiegészítés alapja: 62.156.-

Csak azért nem értem,mert ha külön csinálom meg,a bevallásokat,úgy nullásra jön ki mind a kettő,ha csak össze adom a jövedelmeket,és azt írom be az 1d oszlopba,akkor -17.000.- körülre jön.

sajnos nem vagyok rutinos adóbevallás készítő,és nincs könyvelő ismerősöm.

De akár be tudom szkennelni,és át tudom küldeni,ha gondoljátok.

Előre is köszönöm a segítséget.

2013. máj. 6. 07:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Most próbáltam újra kitölteni,azaz az első munkahelynél ha külön csinálom,akkor sem jó.csak azért nem értem,mert a párom igazolásán a jövedelem,és az összevont adóalap,és az adóelőleg alapja ugyan az az összeg.
2013. máj. 6. 08:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Írj egy privát üzenetet, majd adok egy e-mail címet, ahova küldheted az igazolásokat, megcsinálom a bevallást Neked.
2013. máj. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!