Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóbevallást készítenem,...

Kell adóbevallást készítenem, ha tavaly nem volt munkahelyem?

Figyelt kérdés

Eddigi nyári munkáim miatt kezdtem el adózni, de a tavalyi évben nem volt egy munkahelyem sem (egyetemre járok).

Ugyanúgy megkaptam az adóbevallási csomagot, mint eddig.


Be kell adnom az adóbevallást nullákkal?



2013. máj. 2. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg egyáltalán nem volt semmilyen bevételed a tavalyi évben, akkor nem kell bevallást beadni.
2013. máj. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. máj. 2. 18:34
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Mindenkinek kell adóbevallást csinálnia. Még akkor is, ha nem volt munkahelyed. Ha nem adod be időre, akkor meg fognak büntetni.
2013. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják megbűntetni. Csak azt kell bevallani ami volt, azt nem kell, ami nem volt. Ez nem úgy működik mint a cégeknél, hogyha nem történt semmi akkor is 0-ás bevallást be kell adni.

Magánembernek nem kell, ez egészen biztos. Én pl. most gyesen voltam, ami adómentes jövedelem, így nekem sem kell beadni bevallást, ezt a tv-ben is mindig elmondják.

2013. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
A 3. válasz badarság! Ha nem volt jövedelmed, nem kell bevallást készítened. Nullás bevallást csak a vállalkozóknak kell csinálni, magánszemélynek nem! Bevallás csomagot azért kaptál, mert az előző évben csináltál adóbevallást, és a NAV nem tudhatja, hogy az idei évben nem volt jövedelmed.
2013. máj. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha "20 évig" nincs adóköteles jövedelmed, akkor "20 évig" nem kell adóbevallást sem készíteni!
2013. máj. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ!
2013. máj. 3. 11:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban így van-
2014. jan. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!