Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SzJA bevallásban hogyan kell...

SzJA bevallásban hogyan kell ezeket szerepeltetni? (melyik sorokba mit kell írni és mennyi adót, ill. járulékot kell fizetni? )

Figyelt kérdés

Őstermelésből származó bevétel 740ezer forint. (tételes adózó)

Terület alapú támogatás 50ezer.

Számlákkal igazolt költségek 160ezer.

Gk. átalány 275ezer lehet a havi 500 km-vel.



#adóbevallás #mg.őstermelő
2013. máj. 6. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Látom, kitöröltetted a válaszomat, pedig szerintem nem volt, vagy legalábbis nem akartam, hogy bármi sértő legyen benne.

Először (könyvelőként) próbáltam összeszedni neked, hogy melyik sorba mit kell beírnod, azt hogyan kell kiszámolnod. Persze utána bejött, hogy még lehet operálni bizonyos összeggel a 40 %-os költséghányad tétellel, (bizonyos feltételek megléte esetén), meg lehet operálni a 100 ezer Ft-os adófizetési kedvezménnyel, szintén bizonyos feltételek eseten.

De akkor ezeket a feltételeket a nyomtatvány másik oldalán, másik sorokba ..... vagy tételes elszámolás esetén választhatsz egy másik nyomtatványon egy nyilatkozat-tétellel való adózást, de akkor bejön egy következő oldalon való eho-számítási kötelezettség ...

Szóval sokkal egyszerűbb, ha valóban elviszed a könyvelődnek, ő végigszámolja, részedre melyik adózási mód lesz a legelőnyösebb, és akkor azokat az oldalakat fogja kitölteni.

Itt a felét sem tudjuk neked leírni úgy, hogy a bevallásod valóban jó legyen.

De hát te tudod!

2013. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

OFFoltál, azért törölték ki.

Nem az én bevallásom.

Nincs könyvelője.

Az előző válaszoddal ellentétben nem kell havi/negyedéves bevallást csinálnia.

A költséghányad 10%.

Megkérlek, hogy ha nem válaszolsz érdemben, akkor ne írj!

2013. máj. 6. 17:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt írod tételes adózó

Majd pedig, hogy költséghányad 10 %


Nagyon nem mindegy!

2013. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Te írtad, hogy:

"még lehet operálni bizonyos összeggel a 40 %-os költséghányad tétellel"

Erre írtam, hogy a költséghányad 10%.

Nem azt írtam, hogy ezt az elszámolási módot választotta.

2013. máj. 6. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!