Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Helyi adó ( helyi iparűzési...

Helyi adó ( helyi iparűzési adó ) megfizetési határideje mikor van?

Figyelt kérdés

2011 decemberében alapítottam céget, tehát most aktuális az " első" uzleti evem utan a helyi ado megfizetese. Konyvelom azt mondta, hogy ne aggodjak, mert jon rola egy level, hogy hova, mennyit kell fizetni, de en megis aggodom, ugyanis tobb helyen azt olvastam , hogy marcius 31 a hatarido.

Kft-m van, kb 6 millios adozas elotti eredmennyel. Szegeden.

Koszonom, ha segitetek!


2013. máj. 6. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A könyvelőd valószínűleg csak nem részletezte a dolgot, de részben igaza van.


A helyi iparűzési adó a te esetedben úgy alakul, hogy először május 31-ig készül bevallás az üzleti tört évről. Ezt a könyvelő elkészíti, ha nem elektronikusan továbbítja az önkormányzatoz akkor úgyis alá kell írnod majd. Ebben keletkezik először kötelezettséged, itt ha 6 milliós adózás előtti eredményed van, vélelmezem van árbevételed, az klasszikus esetben csökkenthető az anyagköltséggel és az eladott áruk beszerzési értékével stb, az így kiszámított adóalap 2%-a a május 31-ig fizetendő iparűzési adó.


A mostani bevallás alapján fogja az önkormányzat kivetni az előlegeket - ezt valóban kipostázzák majd, de előre tudható mennyi, mert a mostani bevallásban ki kell számolni előre - amik határideje szeptember 15 illetve március 15.


Pl ha a 2011 évi iparűzési adóalapod mondjuk 3.000 eFt annak a 2%-a 60 eFt, ezt kell május 31-ig befizetned, a szeptemberi előleget úgy számolják, hogy a kötelezettséget csökkentik az előző időszaki márciusival - ami neked nincs mert induló cég, - így a szeptemberi előleged meg fog egyezni a mostani kötelezettségeddel, a példánál maradva a 60 eFt-al, a 2014 márciusi előleged pedig a májusi kötelezettséged fele lesz, ami 30 eFt,


Így most, 2013 márciusban nem kellett semmit fizetned, legközelebb május 31-ig kell, majd utána 2013 szeptember 15-ig, majd 2014. március 15-ig.

2013. máj. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szóval alapjaiban március 15 és szeptember 15 az előleg fizetési köt, majd a következő év május 31-ig elkészül a tényleges adatokkal a bevallás, a könyvelőd kiszámolja az éves adófiz. kötelezettséget, abból levonja amit előleg címén már befizettél, és akkor május 31-ig a különbözetet rendezed.


Szóval az előző hozzászóló leírta, (gondolom helyesen is írta), nem is próbáltam és azt mondom te se fáraszd magad azzal, hogy ennek a hülye rendszernek a logikáját próbálod megérteni és nyomon követni, majd a könyvelőd és az önkormányzati ügyintéző kézben tartják.


Valami agyament gyártotta a jogszabályt, nem tudom, hogy észnél volt-e akkor. Szerintem amikor a honatyák ezt megszavazták, csak azért történt, mert egyik sem akart hülyébbnek mutatkozni a másiknál, ezért mind megszavazta! :))))

2013. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek!!
2013. máj. 7. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!