Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magára hagytak egy kutyát egy...

Magára hagytak egy kutyát egy házban, miután a gazdája elköltözött máshová! Hol tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Rendőrségen? Állatvédőknél? Emailt írjak vagy telefonáljak? Van egyáltalán értelme, foglalkozni fognak az üggyel? A gazdi nevét, lakcímét tudom, bár a jelenlegi címét nem tudom, de még a régi házba van bejelentkezve. Leírnátok azt is, hogy kb mit mondjak a telefonba vagy hogy mit írjak emailbe?
2013. márc. 31. 21:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
Írhatsz nyugodtan a rendőrségnek is, de ha ez nem felel meg, akkor: bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu
2013. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Erre az email címre már régebben(kb. 2 hónapja) írtam, egy másik esettel kapcsolatos bejelentést, amire azóta sem kaptam választ és nem is tettek sajnos semmit az állat megmentéséért :(


Épp váltottam pár üzenetet a csajjal(gazdi) aki most meg azt írja, hogy ő semmit sem tud a kutyáról és hogy én vittem be az üres házba!! Ezzel megtudja úszni a büntetést?

2013. márc. 31. 22:04
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam nekik nemrég,és nem válaszoltak.Vagy 2 hete elment a mail,semmi válasz.Fb-os oldalukra szintén írtam,semmi.

[link]


A facebook-on fent vagy?Oda is érdemes lenne kitenni a sztorit.

Jegyzőt is felkeresheted.Állatkínzási ügyekben ő az első fokú eljáró hatóság.Kérd a segítségét,és mondd meg neki,hogy az állat elhagyása BŰNCSELEKMÉNY,tudod azt is,ki tette és hol van jelenleg.

Milyen kutya egyébként?

2013. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
De ha én most facebookon elkezdem ezt terjeszteni, nekem nem származhat belőle bajom? Nem sértek valamilyen személyi jogokat, rágalmazás stb??? Mert ki tudja, hogy bebizonyosodik egyáltalán-e hogy igazam van és még a végén én húzom a rövidebbet! :(
2013. ápr. 1. 00:09
 5/24 anonim ***** válasza:
37%

Elhiszitek, h a védőrségnek nem abból áll a napja h jön egy email és rohannak? Napi több 10 email jön, azt szét kell osztan ia megfelelő megyéhez, majd ott elkezdik a melót. Általában az a meló, h el kell hozni a kutyát és elhelyezni. NA itt van a bukta, mert nincs hová. Nem tudom hol laktok, de itt nincs egy nyamvadt befogadó se. Most is el kéne hoznunk két babakutyit, nincs hová. A szomszéd eteti őket. Rohannék én, ha lenne hová rakni. A bejelentőnek úgy tűnhet, h nem csinálunk semmit, mert nem hozzuk el őket....


Ja, és ha tájékoztatást akarsz, akkor írd bele a mailbe is.

2013. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Figyelj én beleírtam, én hívtam is őket, de nyílván nem gondolják túl súlyosnak az ügyet. Én nem ítélkezek felettük, történt ami történt:semmi, de ez van. A kutya elhelyezését megtudnám oldani úgy gondolom, vagy nálam, vagy egy ismerősöm aki tanyán lakik, jelezte, hogy ő is gondját viselné. De szándékosan nem ellopni akarom a kutyát, hanem jogi útra terelni az ügyet, hogy azért ne úszhassa már meg ennyivel a csaj, hogy én majd leveszem a válláról ezt a nyűgöt, amit a kutya jelent neki! És ha teszem azt húsvétra meg nyúlat kap??? Azzal is ugyanez lesz, sorsára hagyja valahol??? Nem leszek mindig a csaj nyomában és valahogy észhez kéne téríteni, hogy nem játék egy állat élete és hogy vállalnia kell a tettei következményeit! Csak próbálok sietni, mert van egy olyan érzésem, hogy a csaj átgondolva ezt a dolgot és hogy megijesztettem tegnap a rendőrségi feljelentéssel, majd gondol egyet és elteszi láb alól a kutyát. :( Kinézem belőle...
2013. ápr. 1. 10:14
 7/24 anonim ***** válasza:
ne haragudj kérdező de nagyon buta a hozzáállásod. simán be tudnád fogadni azt a kutyát és ahelyett hogy szólnál a bigének adja oda inkább még te is hagyod azt a kutyát étlen szomjan mert hát nehogy ez a spiné ennyivel megussza, jogi útra kell terelni az a fontos. ne haragudj de te sem vagy különbb. ki nem tojja le hogy ő megússza vagy sem. majd megveri őt az élet hidd el. ki tudja, lehet azért is költözött el mert a házát elvesztette és már veri éppen eléggé most is. neked itt a szivatás a lényeg vagy az hogy a kutya ne szenvedjen mert nagyon nem mindegy. ha az hogy a kutya ne szenvedjen akkor beszéld meg a csajjal hogy adja ki a lakásból hogy te/ vagy akárki befogadhasd tök lényegtelen hogy az övé vagy sem csak adja ki.
2013. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mivel nem ismered az egész történetet légy szíves ne alkoss ilyen határozott véleményt rólam! 250 km-re lakom a csajtól, nem fogok csak azért leutazni, hogy be se bírjak menni a házba! Folyamatosan próbálom elérni az állatmentő egyesületeket, hogy minél előbb érjenek ki a helyszínre. És milyen szivatás? Komolyan átgondoltad ezt mielőtt leírtad? Szerinted hány kutyát vagy bármilyen állatot kínozzon még meg mielőtt észbe kap?????, Szerintem egyet sem és ez a legjobb időpont arra, hogy észbe kapjon! A kutya nem fog elpusztulni, a lány anyja betud menni a házba megetetni a kutyát, bár nem túl sűrűn. Nem fogom ellopni másnak a kutyáját, de ha arról van szó, hogy el kell helyezni valahol, akkor abban mindenképpen segítek.

2013. ápr. 1. 11:14
 9/24 A kérdező kommentje:
A házát nem veszítette el, csak elköltözött a párjához(akitől a kutyát is kapta karácsonyra.Ő nagy híve az állatajándékozásnak)
2013. ápr. 1. 11:16
 10/24 anonim ***** válasza:
Amennyiben benn van a portán, úgy hatósági állatorvost is kell hívni és rendőrséget is. Hidd el, ezt összeszervezni nem két perc.
2013. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!