Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 17 évesen kell adóznom, ha...

17 évesen kell adóznom, ha van jövedelmem?

Figyelt kérdés
Nem diákszövetkezetnél dolgozok, tehát nincs aki elintézné ezt helyettem, ezért kérdezem hogy ha kifizetik nekem a munkám után járó jutalékot, abból le lesz vonva az adó? És ha igen, hány százalék?

2013. máj. 7. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentve akkor vonnak le adót és adóbevallást is kell majd készítened. De ha csak most nemrég lett munkád akkor csak jövőre fogják küldeni a papírokat amiket ki kell töltened.
2013. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha bejelentetten dolgozol, akkor igen, kell adóznod, és bevallást készítened. Egyébként a fizetésed már nettóban kapod, tehát abból már le van vonva az adó, így külön adózni már nem kell, csak bevallani. Ha a tavalyi évben is dolgoztál már, akkor most május 21-ig kell beadni az adóbevallást a tavalyi jövedelmedről, ha csak idén kezdtél dolgozni, akkor majd jövőre kell csak bevallást készítened.
2013. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak idén kezdtem el. Akkor ez azt jelenti, hogy nem kell belépnem ilyen szövetkezetbe vagy mibe, hanem a cég egyből a bankszámlámra utalhatja a pénzt?
2013. máj. 7. 20:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy az volt a szerződésben, hogy ez nem munkavállalói viszony vagy ilyesmi. Szóval azt vettem ki belőle, hogy nem bejelentett.
2013. máj. 7. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne a munka hivatalos, akkor nem lenne szerződés sem hozzá.

Egy munkaszerződés munkaviszonyt keletkeztet.

Ha nem munkaszerződés, akkor a "fejlécben" általában szerepel, hogy "megbízási szerződés", vagy "vállalkozási szerződést", "szállítási szerződés", "keretszerződés", stb.


Nem látjuk a szerződésed, tehát érdemben biztosat mondani nem tudunk...:)


De az tuti, hogyha 2013. évben kezdtél dolgozni, akkor majd csak 2014. évben kell adóbevallást készítened, ha tavaly nem volt semmilyen adóköteles jövedelmed.


Nincs rendeletileg megkötve, hogy ki kivel köt "munkaszerződést", tehát nem kötelező diákszövetkezeten keresztül munkát vállalni. Bármilyen módon megteheted.

2013. máj. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2013. máj. 8. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!