Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha heti 3x 60 perc aerobic-ot...

Ha heti 3x 60 perc aerobic-ot tartok, akkor hogyan kell adóznom? És mennyit? Ezen kívül máshonnan nem származik jövedelmem!

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:

- havonta adóbevallasz, ha nagyobb vagy = mint 1000000 ft a jövedelem, és tárgyhót követő 20. napig

- negyedévente, ha nagyobb vagy = a jövedelem mint 250000 ft, és tárgynegyedévet köveő hó 20. napig kell bevallani

- évente, ha nagyobb vagy = 50000 ft jövedelmed van és tárgyévet követő feb. 25. kell bevallani

2010. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

előző vok.

jó lenne tudni, mennyi a bevételed, mert ilyen adatok alapján csak ennyit tudok segíteni.

vagy add össze, h. mennyi a jövedelmed, tudd meg mely áfakulcsba tartozol és számold ki, hogy annak az összegnek mennyi %-át kell befizetned.

2010. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, de 15-20 ezer körüli lenne egy hónapban.
2010. nov. 10. 21:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem az áfabevallások beadásának gyakoriságára kérdezett, jobban inkább a személyi jövedelemadó érdekli.

Megbízási szerződéssel dolgozol, adószámos magánszemélyként? Vagy egyéni vállalkozó vagy? Ezt jó lenne tudni, mert a kérdés kevés infót tartalmaz.

2010. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Munkanélküli vagyok jelenleg és januártól kezdeném a 3x60 perc aerobic-ot egy héten, mert most végzem az oktatóit!
2010. nov. 11. 11:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de még mindig nem tudni, hogy milyen jogviszonyban fogod csinálni.


Nem tudom, ezt a tevékenységet lehet-e adószámos magánszemélyként végezni (Apeh-t meg kell kérdezni), mert rendszeres és üzletszerű tevékenység csak vállalkozási keretek között folytatható. Ha igen, akkor adószámot kell kiváltanod. Érdemes alanyi adómentesnek lenni, mert akkor nem kell általános forgalmi adót fizetned. Személyi jövedelemadót kell fizetned neked, ha a megbízód nem vállalkozás. Ez 16 % lesz jövőre.


Ha valamilyen vállalkozás foglalkoztat majd (ebben az esetben ő a kifizető),akkor ők Szja előleget (jövőre 16 % lesz) vonnak a díjadból. Ezt az előleget ők bevallják, és befizetik helyetted.


Véleményem szerint annak érdemes adószámot kiváltania, akinek van biztosítási jogviszonya (pl: munkahelye), mert alapesetben ezzel nem leszel biztosított. Van olyan eset, amikor azzá válsz, és még kell TB járulékot is fizetni, de erre már nem térek ki.


Egyéni vállalkozás keretei között is végezhető. Az bonyolultabb.

2010. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Teljesen egyedül leszek, szóval nem mint alkalmazott vagy ilyesmi!Ha kiváltom a vállalkozóit, akkor ennyi munka után mennyit kellene adóznom?
2010. nov. 11. 14:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Félreértettél, én nem írtam, hogy alkalmazott leszel. Csak azt írtam, hogy lehet magánszemély vagy vállalkozó a megbízód, és a kettő közti különbséget írtam le.


Ha vállalkozói igazolványt váltasz ki, akkor nagyon sokat kell adóznod. Mivel írod, hogy nincs máshonnan jövedelmed, akkor a vállalkozásban minimum a minimálbérnek megfelelő összeg után fizetned kell magad után a járulékokat. És még nem beszéltem az iparűzési adóról, a nyereség után is kell adóznod. Szóval 15-20e Ftért nem éri meg. Könyvelőt sem árt keresni.


Adószámos magánszemélyként csak az szja-t kell fizetned, de annak ugye az a hátulütője, hogy nem vagy biztosított.

2010. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!Azt hiszem felkeresek egy könyvelőt s kiszámotatom vele,hogy hogy érné meg a legjobban!Még egyszer köszönöm!
2010. nov. 11. 17:53
 10/10 anonim ***** válasza:
20 ezer Ft miatt nem kell pattogni az adózással, nyugi
2010. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!