Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV-nak hogy lehet befizetni...

A NAV-nak hogy lehet befizetni adótartozást?

Figyelt kérdés

Van 1 millió forint adótartozásom és kértem részletfizetést.

De nem tudom fognak e kérni valami igazolást hogy honnan szedtem össze a pénzt.mert az első részletet rokonoktól kértem kölcsön,csak hogy ki ne lakoltassanak muszáj vagyok valamit csinálni még ha ez nem is pont a legjobb megoldás is.


2013. máj. 7. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ki kell kérni az adóhatóságtól a folyószámládat, vagy az ügyfélkapun keresztül lekéred.

Azon látszik, hogy milyen adónemen mekkora az elmaradásod.

Az adónemekhez tartoznak külön bankszámlaszámok. A külön adónemen lévő tartozásokat a hozzájuk tartozó bankszámlaszámra kell befizetni. Ha nem utalsz, akkor lehet kérni az adóhatóságtól hozzá befizetési csekket. A csekk-kérőn fel kell tüntetni, hogy melyik adónemhez hány darab csekket kérsz. A megadott címre postán kiküldik. De személyesen is intézheted persze.

Minden befizetésen legyen rajta az adóazonosító jeled, ha "cégként" van tartozásod, akkor az adószám. (Cég egyébként nem fizethet sárga csekken, csak utalással!)


Igazolást nem kérnek, hogy honnan szedted a pénzt, de az nem árt, ha van a kölcsönről egy írásbeli megállapodás, mert lehet, hogy később érdekelni fogja az adóhatóságot.

Őrizd meg jól!

2013. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!