Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom eladni a saját...

Hogyan tudom eladni a saját cégem számlájára azokat a termékeket, amiket megvettem, de egy másik cég raktárában vannak a könyvek szerint?

Figyelt kérdés
Szituáció: Vettem egy bizonyos összegben termékeket, de mivel nem volt cégem, egy ismerősöm cége számlájára fizettük ki. Most már van cégem, én szeretném eladni a saját számlámra, de nem tudom átvenni tőle, mert készletként szerepel a könyveiben. Ha ő papíron eladja nekem, (én nem fizetek érte, hiszen egyszer már fizettem érte), akkor neki, mint eladónak ÁFA fizetése keletkezik. Hogy lehet ezt elkerülni ebben az esetben?

2013. máj. 9. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Persze, ez így van!

Akkor amikor te megvetted, de az ő cége nevére szólt a számla, akkor viszont vissza-igényelte az áfát. Gondolom az akkor jól jött neki. Tehát akkor megvette (=áfa vissza), most eladja neked (=áfa befizetve). A dolgok így kerülnek a helyére!!!!

2013. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még egy mondat:

Gyakorlatilag eddig ő használta az a pénzt, amit valójában te fizettél ki, és már akkor téged illetett volna!

2013. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen úgy van, ahogy az előttem szóló írta. Nem kell őt sajnálni, hiszen akkor visszaigénylőbe tette azt a bizonyos ÁFA-t, ami most ennél az üzletnél befizetendő kell, hogy legyen. Így 1:1 a végeredmény.
2013. máj. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ami még hozzá tartozik: a vásárolt termékek külföldről, EU tagállamból származnak. Ilyenkor hogy alakul?
2013. máj. 13. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!