Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénzen vagyok eddig normáli...

Anita023 kérdése:

Táppénzen vagyok eddig normálisan elküldte a munkáltatóm a papíromat de most egyre később küldi. Ha saját magam küldeném el akkor kellene esetleg még valamilyen másik papír amit neki is alá kell írni? Vagy küldhetem én magam is?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A munkáltatódnak is van egy papír amit le kell adnia. Úgyhogy ez nem tud működni sajnos :S
2012. márc. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez tényleg sajnos.De ezeknél a papíroknál nincs leadási határidő vagy mégis?
2012. márc. 14. 08:22
 3/4 anonim ***** válasza:

De van leadási határidő. Tulajdonképpen a táppénzigénylő foglalkoztató igazoláson fel is kell tüntetni annak dátumát, amikor átvette a táppénzes papírt a dolgozótól. Erre viszont olyan időpontot ír, amilyet akar, hiszen nem bizonyítható az átvétel ideje.

Volt olyan ismerős cég, ahol az ügyintéző Pató Pál tipusú volt, erre a dolgozók maguk vitték/küldték be az egészségbiztosítási pénztárnak (ha nem a cégnél van a kifizetőhely) a táppénzes papírokat, amely aztán hivatalosan megkérte a foglalkoztatói igazolást a munkáltatótól. Ez is idő, mégis kevesebb volt, mintha az ügyintézőre vártak volna. Aztán észbe kapott az ügyintéző, és onnantól kezdve már kicsit csipkedte magát, nehogy bünti legyen belőle.

2012. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem hogy ha a 2 hét betegszabadság már régen lejárt és nem kell semmit fizetnie mert azt már a tb állja akkor ennek az egésznek mi értelme van ?Meg ha a táppénzen ennyit ül akkor mi lesz a tgyás-al.
2012. márc. 15. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!