Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van-e joga a NAV-nak külföldi...

Van-e joga a NAV-nak külföldi (EU-n belüli) e-bay tranzakciók adatait lekérni?

Figyelt kérdés

Külföldről rendeltem egy terméket e-bayen, ahol a termék helye EU-n kívüli ugyan, de maga az tranzakció az EU-n belüli e-bay oldalon jött létre, ezért nem is gondoltam, hogy vámot kellene fizetnem! A vámhivatal viszont bekérte az e-bay számlámat, mert a csomagra gyanúsan kicsi összeg volt írva, és valóban nem annyiért rendeltem, mint ami rá volt írva. A csomag értéke kb 100.000 Ft és ha ezt megadom, akkor attól tartok, hogy irgalmatlan összegre megsarcolnak, amire abszolút nem számítottam!


A kérdés az, hogy ha kamu számlát adok (átírom az összegeket), akkor van-e joga a NAV-nak ezt külföldi e-bay oldalnál ellenőrizni, onnan adatokat lekérni?


U.i.: Aki erkölcsi útmutatást akar írni az adófizetésről, az NE TÖRJE MAGÁT! Szerintem épp elég erkölcstelen az, hogy a NAV akár 40%-ot rádobhat csak úgy a semmiért egy termékre!



2013. máj. 10. 01:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha a NAV gyanúsnak tart valamit akkor van joga ilyen eszközökhöz nyúlni, és élni is fognak vele. Ezért nem tanácsos más összeget mondani, mert lebuksz.
2013. máj. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Na és te meg a hozzád hasonlók magyarázzák, hogy micsoda élősködők a zsigányok, bezzeg a tisztességes magyarok csak dolgoznak és nem miattuk tart itt az ország :)))))
2013. máj. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%

Egyáltalán nem az számít, hogy milyen oldalon rendelted meg. Ha Magyarország a cél, és az EU-n kívülről jön az áru, akkor a NAV vámvizsgálatnak vetheti alá. Nem szoktak minden csomagot, csak ami gyanúsnak tűnik. Ilyenkor joga van a címzettet arra kötelezni, hogy igazolja a termék eredetét és vételárát. Megteheted, hogy nem adod be a számlát - akkor majd ők kitalálják mennyit érhet és a vámot meg ÁFÁ-t az ő becslésük alapján fizetsz. Sokkal rosszabbul jársz...


"Szerintem épp elég erkölcstelen az, hogy a NAV akár 40%-ot rádobhat csak úgy a semmiért egy termékre!"


Miért lenne erkölcstelen? Melyik pontja? A vám, amit a kereskedő amúgy is kifizet, vagy az ÁFA, amit itthon is kifizetnél? Egyszerűen nem mindent éri meg e-bayen vásárolni. Csak ezt sokan nem akarják megérteni. És még nem volt szó garanciáról sem.


"A csomag értéke kb 100.000 Ft és ha ezt megadom, akkor attól tartok, hogy irgalmatlan összegre megsarcolnak, amire abszolút nem számítottam!"


Ezért érdemes vásárlás előtt tájékozódni. A jogszabályok nem ismerete nem mentesít azok hatálya alól. Ami ekkora összegnél biztosan lesz, az a 27% ÁFA. a vám 0-12% között szokott lenni, a vámtarifaszám alapján lehet utána nézni.


"A kérdés az, hogy ha kamu számlát adok (átírom az összegeket), akkor van-e joga a NAV-nak ezt külföldi e-bay oldalnál ellenőrizni, onnan adatokat lekérni? "


Ha adsz egy számlát 100 helyett mondjuk 20 ezerről, az ugyanúgy gyanús lesz. A NAV sem hülye, sőt általában értelmesebb, mint az ügyfelei. Főleg azoknál okosabbak, akik nagymenőnek hiszik magukat. Ekkor még még hamisítással vagy csalással eljárást is indíthatnak ellened, és szintén jöhet az, hogy ők megbecsülik az értéket, tehát duplán jársz rosszul. Egyébként mint hatóság lekérheti az e-baytől/paypaltól a számla valódiságát. Viszont ez hónapokat vehet igénybe.

2013. máj. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Ha adsz egy kamu számlát, amit te szerkesztettél, az biza' csalás, és onnantól nem 20-30e forintodba fog fájni ez az akció.


Nem akarsz erkölcsi kioktatást? Oké, akkor nem kapsz - helyette megkapod, hogy hülye vagy :D miért nem néztél utána a dolgoknak, mielőtt berendelted volna a cuccokat... Ha utána néztél volna, láttad volna, hogy megnézik a csomagokat, és lesz rajta vám, hiszen EU-n kívülről érkezik...


Amúgy tényleg jobban jársz, ha valódi számlát mutatod be, olcsóbban megúszod. Ha mutatsz egy hihető kamuszámlát, akkor megspórolhatsz pár ezer forintot, ha beveszik - hiszen ha bemutatsz egy 20e számlát, onnantól azt is vizsgálni fogják... Ha bemutatsz egy 80-90e számlát, akkor ezzel spórolsz egy sort, de a veszélye a vizsgálatnak fenn áll, és ha kiderül a hamis számla, nagyon megütöd a bokádat. Megér ez ennyit?


Ha igen, akkor hajrá. Amúgy te éppen adó és vámcsalást készül elkövetni (kvázi csempésznél éppen) így rendkívül vicces, hogy te emlegetsz erkölcstelenséget... :D

2013. máj. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

Ahhoz, hogy te bugyuta vagy és azt sem tudod mit honnan rendelsz semmi köze a NAV-nak.


Másrészről nem az Ebaytől fognak bármit kérni, mert ha már használod tudhatnád, hogy az Ebay nem egy bolt, hanem egy piactér.


Harmadrészt a te bankszámláidat látja a NAV.


Ergo ha te gyártasz egy kamu számlát, ami gyanús lesz valakinek és utánanéz, hogy pl. milyen utalásod / PP fizetésed volt külföldre akkor lebuksz. Ha lebuksz akkor adócsalást követsz el, ami konkrétan már nem jogszabályszegés, hanem BŰNCSELEKMÉNY MO-n. Ezért nagyon komoly büntetést (Több százezres tétel) is kaphatsz.


Legköezelbb előbb tájékozódj.

2013. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

De ha a valoshoz kozelito ertek van megadva, akkor feltetelezhetoen nem vizsgaljak! Illetve - bizom benne - hogy ha a valoshoz kozelito erteket adok meg, akkor azt elfogadjak. A lenyeg, hogy az osszg valosnak tunjon!


Az ebay egyebkent azt a felvilagositast adta, hogy semmilyen korulmenyek kozott nem ad ki informaciot a NAV-nak (kulon megkeresere sem), azert meg varok toluk egy megrositest ezzel kapcsolatban (nem magyar e-bay!)


A NAV ranezehet a bankszamlamra? A kulfoldire, miota? Semmi kozuk hozza, hogy kulfoldon mennyit keresek es mennyit adozok! Foleg, hogy paypal-lal fizettem, kulfoldi account-tal.


Miert erkolcsteln a 40%? Azert, mert ha pl Angliaba kertem volna, akkor 10%-ot fizetnek, Nemetorszagban 20%, hat ezert! Csak ezt nem tudtam!


Maskor nezz utana tipisu kommentek: A budos eletbe nem fizettem meg vamot semmire eddig, azt sem tudtam, hogy letezik meg ilyen! (Azt hittem kereskedelmi mennyisegre vonatkozik). Ezen kivul honnan kene tudnom melyik orszag van az EU-ban? Kina nyilvan nem, de ami Europa teruleten talalhato, ott nem egyertelmu! A jelenlegi arnal 3000 Ft-tal tobbret mar eu-n belulrol megrendlhettem volna, most meg fizessk 30.000-t? Hat a nagy lof.szt! Szegyellje magat a mocskos magyar hatosag!


Es meg csodalkoznak, hogy az emberek nem fizetnek adot, hat en sem fogok, ezek utan semmire! Dogoljon ehen a magyar allam!

2013. máj. 10. 14:24
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Hogy honnan tudd, hogy melyik országok az EU tagjai? Istenem, annyira süt rólad a butaság, kérdező...


Szerintem fel sem fogtad, amit előttem tisztán leírtak: ha az eredeti ártól csak kicsivel eltérő számlát hamisítasz a NAV-nak, akkor az adóalap lesz mondjuk 100e helyett 80, tehát megspórolod a 20e ft 0-12%-t. Attól függően, hogy mit rendelsz, lehet nem is vámköteles a szarod, vagy csak kis mértékben (2,4, 6%).


Ha neked a csalás bűntettének elkövetése elfogadható azért, hogy szaros 1-2 ezer Ft-t spórolj, akkor tedd azt, majd megtanulod hogy megy ez a világ. Barom.

2013. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Megsporolok? Magyarorszagon hozzajuthattam volna a termekhez 125.000-ert, most meg fizessek 130-140-et?


Ha az e-bay nem ad ki informaciot, akkor hogyan bukok le? Epp ezen az oldalon ajanlottak, hogy siman at lehet irni word-ben a szamlat, az a lenyeg, hogy az osszeg realis legyen.


"rendkívül vicces, hogy te emlegetsz erkölcstelenséget..."


Orulok, ha neked 30-40 ezer Ft a vicc kategoriaba esik. A legtobb magyarnak ez egyaltalan nem vicces.


A legundoritobb lehuzas, semmi mas, es egyesek meg tamogatjak is! Szegyen, hogy ilyen egyaltalan megtortenhet!

2013. máj. 10. 14:40
 9/17 anonim ***** válasza:

Látom tényleg nincs fogalmad arról, hogy mi az ebay. Nem egy hatalmas ebay raktárból küldik ki a szarodat, nem az eBay az eladó! Az eBay egy piactér!


Az, hogy valami alkalmazottjuk azt írta neked, hogy ők nem adnak ki adatot rólad kb. annyit jelent, mintha akármelyik magyar piacon megígérné a piacüzemeltető (az XY Közterületfenttartó Kft.), hogy nem informál rólad. De te rohadtul nem a piacüzemeltetővel üzletesz, hanem az árussal. Felfogod a különbséget?

2013. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"utánanéz, hogy pl. milyen utalásod / PP fizetésed volt külföldre"


Miert olyan nehezen felfoghato, hogy, hogy kulfoldon, kulfoldi jovedlembol, kulfoldi bankszamlarol, kulfoldi paypal accountal utaltam, vagyis minden kulfoldi, egyedul a postazasi cim magyar! A NAV-nak pedig miota van joga kulfoldi bankszamlakat nezgetni? Szerintem nincs joga.


Maskor legyel korultekintobb... es hasonlo kommentek. MAGAMTOL IS RAJOTTEM, hogy maskor korultekintobnek kell lennem, de ez kerdes, nem a maskorrol szol, hanem a mostani helyzetre keresek megoldast! Az szamomra nem elfogadhato, hogy a Magyarorszagi arnal dragabban jussak a termekhez, igy olyan irjon valaszt, aki elfogadhato megoldast tud javasolni!


EZT KERTEM AMUGY MAR AZ ELSO KOMMENTBEN IS!

2013. máj. 10. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!