Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik befizetendő adókból...

Melyik befizetendő adókból lehet egy vállalkozás költségeit elszámolni?

Figyelt kérdés
Már megtaláltam, hogy milyen költségeket lehet leírni a befizetendő adóból, de ez melyik adókra érvényes? Társasági adóra, áfára, alkalmazottak utáni járulékokra?

2013. máj. 15. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Nem az adókból lehet leírni a vállalkozás költségeit, hanem a bevételt csökkented vele, és az így nyert jövedelem után kell csak adózni. De ha ennyire nem vagy képben, érdemes könyvelőt megbízni, mert így szívni fogsz, mint a torkosborz.
2013. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

1./ Ez a "torkosborz" nagyon tetszik! Ment a zöld-pacsi!


Kedves Kérdező!

Ha mégsem fogadod meg az előttem szóló tanácsát, akkor pedig azt mondom: amelyik adótörvényt olvastad!


De ne szenvedj, mert ez nem fog neked összejönni, és amint elnézem a bírság minimum 10x annyi lesz, mint amit egy könyvelő elkérne tőled!

2013. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

blablabla, köszönöm a válaszokat, lehetett volna kevésbe lasajnálóan, nem ismeritek a helyzetet, tehát a válasz mellett a megjegyzésekre nem voltam kiváncsi.

Nyilvánvalóan meg fogok keresni könyvelőt, nem fogom és nem is akarom én intézni a könyvelést. Tervezgetés fázisban van a vállalkozás, és a pénzügyi tervhez kellett az info.

2013. máj. 16. 08:38
 4/5 A kérdező kommentje:

De, gratulálok mert tényleg nagyon okosak vagytok, de azért le lehet szállni a magas lóról, ameddig ezen a portálon irogattok lesajnáló válaszokat és nincs ennél jobb dolgotok, addig valami gebasz van az életetekkel. Szakértők nem vagytok, az nem így válaszolna.

gratulálok és további sok sikert

2013. máj. 16. 08:57
 5/5 anonim ***** válasza:

A szakértő pénzbe kerül!!

Igaz leírható költségként (de nem az adóból).

2013. jún. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!