Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Havidíjas nemzetközi online...

Havidíjas nemzetközi online szolgáltatás (szoftver használati díj) esetén a számlán milyen ÁFA értéket kell feltüntetnem?

Figyelt kérdés

Utána olvastam a témának és eddig arra jutottam, hogy ez attól függ, hogy a vevő adóalany-e, illetve Magyar, EU tag vagy esetleg 3. országban él / tevékenykedik, ráadásul mindezt nem elegendő "önbevallás" alapján kinyilvánítania, hanem tudnom kell igazolni ezt az APEH felé egy esetleges vizsgált során. Ez komoly? Ki kér személyigazolványt, lakcímkártyát vagy bármi ilyet mondjuk egy vietnámi vásárlótól, illetve milyen alapon ítélem meg én azt, hogy az valós-e... Ezt képtelenség betartani, kell hogy legyen valami ésszerű megoldás erre a problémára.


Az elképzelésem az lenne, hogy a vásárlóim online fizetnének (PayPal segítségével), majd ezután az oldal automatikusan kiküldi mindenkinek a számlát email-ben a vásárlás összegéről, a regisztrációnál megadott adatokkal. A kérdés az , hogy a szoftver automatikusan mi alapján tudná eldönteni, hogy fel kell számolni az ÁFÁ-t vagy nem, illetve esetleg megtehetem-e azt, hogy mindenkinek egységesen számlázok, országtól és attól függetlenül, hogy épp cégről vagy magánszemélyről van-e szó?



#számlázás #nemzetközi #ÁFA #szoftver bérlés
2013. máj. 17. 12:48
 1/1 anonim válasza:
kiállítasz egy számlát 16% külföldi jövedelemről
2013. szept. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!