Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adózás, hogy is kell ezt?

Családi adózás, hogy is kell ezt?

Figyelt kérdés

Családi adókedvezményben tudnátok segíteni? Bővebben lent.


Nyáron töltöm be a 90 nap terhességet és utána szeretnénk a harmadikra is igénybe venni az adókedvezményt.

A párom fizuja 350000ft bruttó körül mozog, úgy gondoltunk, hogy nem megosztva oldanánl meg mert én a tgys-ből meg gyedből sokra nem mennék vele, hanem ő venné igénybe mind a háromra.

De úgy, hogy kettőre vagyis a 2 x 33000ft-ot havonta a harmadikra év végén a plusz bónuszokkal már talán összejönne annyi adóalap, hogy év végén adóbevalláskor venné igénybe a harmadik babára :) remélem érthető voltam.

Úgy gondoljuk így többet ki tudunk használni mint ha én kérném a 3.ra. Szóval ezt meg tudjuk e oldani ha még hozzájön 13 és 14 havi fizu is?? Hogyan szokták ezt hivatalosan intézni, mi a menete ha így szeretnénk. Milyen nyomtatványt és hogyan kell kitölteni ha így "megosztva" szeretnénk.

Azt tudom, hogy van erre formanyomtatvány csak ha így a harmadikra év végén kérjük azt, hogy kell feltüntetni, hogy ne a 20 ezret kapjuk csak a kettőre hanem a 66000ft- ot. Hogy van ez?? Köszi előre is!


2013. máj. 19. 15:17
 1/4 Sandol ***** válasza:
0%

Szia!


Egy kicsit bonyolult,amit írtál,remélem jól értelmezem.


Mindenképpen a párod vegye igénybe,aokkal jobban jártok. Ugye a 33ezer forintot csak onnantól tudjátok igénybe venni,amikor 90 napos leszel. Akkor kell majd jelenteni a parodnak,hogy mostmár nem a 10 ezer forint/gyerek jár neki,hanem több. Ha jól tudom, ezt el kell fogadniuk. És csak annyi,hogy 2 kedvezményezett eltartott lesz és egy eltartott (a baba). Év végén az adóbevallásban már 3 kedvezménye

2013. máj. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sandol ***** válasza:
0%

zett eltartottat írtok be.Csak akkor majd figyeljetek,hogy milyen összeget írtok be.


Remélem nem írtam hülyeséget és érthető voltam.


Ja! És gratulálok a picihez!

2013. máj. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 20. 10:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Én meg azt gondolom, hogy a megosztással járnátok jobban. A bruttó 350.000 nem elég ahhoz, hogy a 3 gyerekre maximálisan igénybe vegyétek, még az esetleges bónuszokkal együtt sem.

Amikor betöltöd a 90 napot, kérsz egy igazolást róla a nőgyógyásztól, és a férjed lejelenti a munkahelyén, hogy már 3 gyerekre vegyél figyelembe. Aztán jövő évben, mikor adóbevallást csináltok, akkor lehet sakkozni, hogyan osszátok meg, hogy a legjobban járjatok. Mert bármennyire is alacsony lesz a gyeded, annak az adójából is vissza fogtok tudni igényelni a megosztás által. Mondjuk most így csak kb. fél évre fog szólni, igazán majd csak jövőre lesz fontosabb, mikor már egész évben érvényes lesz a havi majd 100.000 adókedvezmény.

2013. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!