Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallással kapcsolatban...

Adóbevallással kapcsolatban tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Nos, az a nagy helyzet, hogy 2012-ben 2 helyen is dolgoztam. Az egyik helyről eljöttem júli végén (4 év után) és elkezdtem dolgozni egy másik cégnél.

Itt márciusig dolgoztam, aztán kiléptem. Kilépésemkor kaptam pár papírt, illetve áprilisban postán is kaptam valamit, ami elvileg az adózáshoz kell. Mint kiderült, sem ők, sem pedig az előző munkahelyem nem csinálja meg az adóbevallásomat, pedig sosem voltam önadózó.

A másik pedig, hogy az előző (a 4 éves) munkahelyem kilépőpapírjait, amiket ugye leadtam mikor beléptem a másik céghez, nem kaptam vissza.

Kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő? Be kell mennem az adóhivatalba a legutóbbi kilépőpapírjaimmal, és ők megcsinálják, vagy hogy van ez? És az azelőtti munkahelyem papírjai nem kellenének az adóbevalláshoz?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2013. máj. 19. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a NAV megcsinálja az adóbevallásod, február közepéig kellett volna nekik jelezni. Arról már lecsúsztál. Mindenképpen kellett igazolást kapni mind a két munkahelyedről az adóbevalláshoz. Vissza kell kérni a papírokat a cégtől, ahova leadtad, ahonnan márciusban eljöttél. Elvileg vissza kellett volna adniuk mindent. A papírok mindenképpen kellenek, azért megkérdezheted a NAV-ot kedden, talán segítenek megcsinálni. Kedden mindenképpen menj be, hiszen az a nap a határidő!! Szerdán már nem lehet adóbevallást benyújtani, vagyis lehet, de büntetésre számíthatsz!
2013. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. Valójában azért nem intézkedtem eddig, mert azt hittem a legutóbbi munkahelyem fogja megcsinálni. Ugyanis amikor még ott dolgoztam, elkezdték intézni. Mentségemre legyen mondva, hogy semmi tapasztalatom ilyesmiben, fentebb az első, illetve a második munkahelyemről beszéltem... És ők persze nem szóltak mikor/miután kiléptem, h hello, a bevallást magadnak kell majd megcsinálnod. Persze gondolom az APEH-t nem fogja annyira meghatni a történetem, de egy-két nap késésért csak nem kell majd olyan nagy büntetést fizetnem... Mindenesetre köszönöm a választ!
2013. máj. 19. 17:36
 3/4 Sandol ***** válasza:
Szia!Azért azt nézd meg,hogy kellett kapnod a 2.munkáltatódtól egy 12M30 nevű lapot ugyebár a 2012es jövedelmedről. Ott a felső részén van egy olyan mondat,hogy az előző munkahelyi adatok is szerepelnek-e a nyomtatványon. Ha ott 1-es van,akkor szerrepel és akkor nincs semmi gond,bár attól függetlenül még kellenek az előző munkahelyi papírok,de akkor ráér visszaszerezni. Ha ennél a moondatnal 0as van, az a gáz. De azt áruld el légy szíves,nem bántásból,de hogy gondoltad,hogy a márciusban kilépett munkahelyed megcsinálja most májusban? Ténylef nem sértésből,én könyvelő vagyok, persze,nekem természetes,hogy megcsinálom, de nemtudom,hogy aki nem ért hozzá, miért gondol ilyet?
2013. máj. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért, mert nem ért hozzá....
2013. máj. 20. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!