Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás? Mit tehetnék?

Adóbevallás? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Még nem tudtam feladni és könyvelőt sem találtam.. 6 hónapot dolgoztam tavaly a munkáltató adott bérelszámolási lapot stb. de egy a baj . a boríték amit küldtek szőrén szálán eltűnt. ilyenkor mit tudok csinálni??gondolom apum elrakta a sajátját megcsináltatta az enyém meg elkallódott... mi tévő legyek
2013. máj. 19. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1. Letöltöd a nyomtatványkitöltőt a NAV honlapjáról és ha van ügyfélkapud, be is tudod küldeni azonnal. Ha nincs, akkor kinyomtatod, aláírod, borítékba beteszed.


2. beszaladsz a nav-hoz reggel és kérsz egy új bevallás borítékot és SOS kitöltöd

2013. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

vagy félreértettem... szóval nem az adóbevallás nyomtatvány veszett el, hanem a munkáltató által adott papír.



Reggel szaladj be, kell nekik hogy legyen másolat.

2013. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
az a nagy boríték veszett el amit nekem személyesen küldtek .a munkáltató amit adott papirok az mind megvan.
2013. máj. 19. 21:25
 4/18 anonim ***** válasza:

Az a jobbik eset. Egyrészt letölthető, de ha bemész reggel az ügyfélszolgálatra és kérsz egy borítékot, akkor adnak. Az a baj, hogy gyorsan ki is kell töltened és feladnod.



A leggyorsabb a nav honlapjáról letölteni.

2013. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
tehát ezek mind ugyanolyanok és nem névre szolo.?hanem letöltöm és kikell tölteni? de csak könyvelő ért hozzá neki el is kell vinnem kitölteni gondolom.köszi a segítséget!! remélem nem büntetnek meg ha kicsúszok:S
2013. máj. 19. 21:27
 6/18 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van, rányomsz az ÁNYK -1253.... telepítése narancssárgára. Követed az utasításokat, megnyitod, kitöltöd.


Ha van ügyfélkapud, azzal beküldöd, ha nincs, akkor nyomtatás két példányban, aláírás!!!!!, kérsz holnap egy borítékot az ügyfélszolgálaton és ingyen feladod a postán.

2013. máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Volt valami bonyolult, hogy könyvelő kell a kitöltéséhez, vagy csak sima munkabért kaptál?
2013. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
semmi bonyolult .csak nem volt még ilyenben részem hogy ilyeneket töltögessek. és nem akarom elrontnai. egy szezonmunkám volt tavaly 6 honap októberben vége és amikor véget ért kaptam egy csomo papirt kiskönyv stb a munkáltatótol és ennyi:)
2013. máj. 19. 21:32
 9/18 anonim ***** válasza:

Mulasztási bírságot kaphatsz, ha be kell fizetned, akkor esetleg késedelmi kamatot számolnak fel. Ha pár nap a késés, akkor nem tragédia, de nem éri meg kockáztatni.


Én egyszer 1 napot késtem a befizetéssel, bírságot, kamatot nem kellett fizetnem, de kaptam egy levelet, hogy a késés miatt az 1%-os felajánlásomat nem fogadták el, az menta közösbe, nem akinek szántam.

2013. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
hát akkor talán bele férek még az időbe:) remélem legalábbis h nem büntetnek meg
2013. máj. 19. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!