Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi ez a káosz? Mindig ilyen...

Mi ez a káosz? Mindig ilyen lesz az adóbevallás?

Figyelt kérdés

Amerikában csak annyi az adóbevallás, hogy az ember kitölt egy A/4-es lapot, válaszol néhány egyszerű kérdésre, majd feltölti. 5 percnél nem tart tovább az egész.

Itt meg senki nem tud semmit, az ÁNYK egy rakás szar stb...

Mi történik? :(



2013. máj. 21. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
USA-ban már biztos hallottak a söralátétről :DD Nálunk bürokrácia van, ezzel jár a dolog sajnos. Szerintem is lehetne sokkal egyszerűbb.
2013. máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Egy átlagembernek nálunk is 5 percig tart a bevalláskitöltés, vagy még annyi sem, hiszen kevés adatot kell kitölteni, amiket ráadásul a munkáltatóktól kapott formanyomtatványok tartalmaznak. Az ÁNYK pedig minden hibára figyelmeztet. Ez sem bonyolult egyáltalán.
2013. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb 5 perc alatt végeztem az adóbevallásommal. Semmilyen pénzügyi képzettségem nincs. Minden megkapott papíron szám szerint rajta volt, hogy mit melyik sorba kell beírni, ugyanazok voltak a számok. Ahol több ugyanolyan volt, ott ésszerűen összegezni kell. Ennyi. Kinyomtatás, feladás, mert nincs még ügyfélkapum.


"Mi történik?"


Nem a bevallással van a baj. Az emberek ilyen buták, köszönhetően az életre abszolút nem nevelő oktatásnak. Persze van aki az 5 perc melóért 1-2-3000-et elkér - igaza is van. A legtöbb embernek 2, azaz KETTŐ darab számot kell beírni (jövedelem, levont adó). Ráadásul az M30 alapján, ahol a sor elején ugyanazok a sorszámok vannak. Sokaknak mondjuk az alapadatok kitöltése is problémát okoz...

2013. máj. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előttem szólónak, pláne abban, hogy:


"Az emberek ilyen buták, köszönhetően az életre abszolút nem nevelő oktatásnak"


Tegnap volt az adóbevallás feladásának határideje. amikor gondot okoz egy boríték megcímzése, vagy egy ajánlott szelvény kitöltése, mit gondolunk egy adóbevallásról. Amúgy tényleg nem bonyolult, mert csak a jövedelmet kell ráírni, meg a levont adóelőleget alapesetben az jó napot. Viszont ezt miért kell 3-4 lapon megtenni, miért nem lehetne egy A5-ösön, az nekem is rejtély...

2013. máj. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!