Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van akkor ha nem adjuk be...

Mi van akkor ha nem adjuk be a mérleget, elkezdik a végelszámolást?

Figyelt kérdés

van két cégem , az egyikre a cégbíróság már elrendelte a végelszámolást , tehát a státusza is ez . ez mennyi időbe mire lezárják, már lassan egy éve végelszámolják.


a másik az működőképes, de én azt szeretném ha arra is elindítaná a cégbíróság a végelszámolást. ha most nem adom be a mérleget akkor elrendeli a cegbíróság a végelszámolását? vagy ha most nem akkor talán jövőre ha akkor sem adom be ?


mindkét cég legalább tíz éve nem csinál semmit , ugymond alvó cég , csak a könyvelő küldözgeti a nullás mérlegeket be rájuk. de én már nem akarok továbbra ezekért is fizetni.


egyik cégemnek sincs semmiféle tartozása. ugyvég által megszüntetni nem tudom , mert a cégből a másik tagok külföldiek és már nem tartozkodnak Mo-on, el sem tudom őket érni.


2013. máj. 22. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Nem értem van könyvelőd, és itt kérsz tanácsot...
2013. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem adsz be mérleget, még nem indítják meg a végelszámolást, max megbüntetnek érte.
2013. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Franky30: egy könyvelőnek nyílván az az érdeke , hogy a cég ne szünjön meg ,a könyveléséből él....
2013. máj. 22. 15:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Én könyvelő vagyok, ha egy cég menni akar, akkor elmegy, ha meg akar szünni, megszünik. Segítünk benne. Neki is ez a dolga, a végelszámolásban is kell a segítsége.
2013. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!