Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adómentes sport és kultúra...

Az adómentes sport és kultúra juttatást a munkavállaló mellett ki veheti igénybe? (Rokon, barátnő. )

Figyelt kérdés

Szeretett kormányunk 2013-ra megint megváltoztatta az SZJA szabályokat. Ezek közül nem tudom értelmezni a sport- és kultúra jegy / bérlet adómentességének értelmezését.


Az világos, hogy a munkáltató a munkavállalónak adómentesen adhat évi 50.000 forintért ilyet. De az ember ritkán megy egyedül színházba koncertre. Nekem nem derül ki sem a törvényből, sem a NAV "tájékoztatójából", hogy ha négyen megyünk színházba, mondjuk a barátnőmmel, és a két gyerekemmel, akkor csak az én jegyemet térítheti a munkáltató adómentesen vagy a többiekét is? Hogyan kell igazolnom, hogy ki a pö...mmmel voltam színházban?


Előre is köszönöm!


[link]


2013. máj. 23. 12:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!