Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van céges adótartozásom,...

Akácz Károly kérdése:

Ha van céges adótartozásom, de csak haszonélvező vagyok egy családiháznál (több mint húsz éve), hogyan történik az adóbehajtás, ha nem tudok fizetni? Januártól nincs munka, sajnos nem is várható (nyugdíjat kapok).

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

A cégnek tulajdonosa / ügyvezetője vagy?


Ilyenkor ha eljut odáig az ügy a nyugdíjból fognak részletekben tiltani. A NAV nem hagy kinn egy fillér kintlévőséget sem.

2013. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tartozás nagyságától függően a cég vagyonából behajtják az adósságot. Ha semmije nincs, akkor a társasági formától függ hogy mögöttesen köteleznek-e a tartozás megfizetésére.

Ha Kft, akkor előbb-utóbb felszámolják és nincs mögöttes kötelezés, ha Bt,akkor a beltag a teljes körű vagyonával végrehajtás alá kerül, bankszámlát inkasszálnak, jövedelmet, nyugdíjat tiltanak, ingó-ingatlan vagyontárgyakat árvereznek. A haszonélvezet nem tulajdonjog, tehát abból nem hajthatják be a tartozást.

2013. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen:egy (1) személyes KFT tulajdonosa és cégvezetője vagyok.
2013. máj. 24. 07:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor alapesetben a KFT a törzstőke erejéig felelős (azt te tudod mennyi volt a törzstőkéd).


De mivel te voltál egyben az ügyvezető is, hogyha bizonyítható a rosszhiszeműség a tartozás felhalmozódásánál, akkor per útján behajtható akár a teljes tartozás is.


Mondjuk adó tartozásra nem tudom mi vonatkozik, lehet ott nem tudod megúszni. Erről egy könyvelőt kéne megkérdezni.

2013. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!