Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Sajnos nem adtam be idén...

Joules88 kérdése:

Sajnos nem adtam be idén adóbevallást. Ami azt illeti, nagy borítékot sem kaptam és formanyomtatványokat sem. Mi a teendő, hogy elkerüljem a büntetést? Ennek mekkora lehet a mértéke? Elképzelhető, hogy valaki megcsinálta helyettem a tudtomon kívül?

Figyelt kérdés
Azért kérdeztem, hogy valaki megcsinálhatta-e helyettem, mert az utóbbi 5 hónapban regisztrált álláskereső voltam.
2013. máj. 23. 15:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, közben rájöttem, hogy a kérdés második fele butaság, hiszen a hozzá szükséges okiratok a birtokomban vannak és tudtommal senki sem kérte be őket... Elnézést :)
2013. máj. 23. 15:59
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, az kérdés 2. része valóban butaság. Mégis miért csinálná meg bárki a tudtodon kívül? Na meg ahhoz, hogy érvényes legyen a bevallás alá kell írni!

Több hónap áll rendelkezésre az adóbevallás elkészítésére és beküldésére. Már múlt héten a rádióban, hírekben felhívták minden nap a figyelmet arra, hogy közeleg a határidő. Miért utána kell ezen morfondírozni?

Az adóbevalláshoz nem kell formanyomtatvány, letöltöd a programot, megcsinálod a bevallást, kinyomtatod és beküldöd. Apehnál lehetett volna kérni ingyenes borítékot, vagy pedig akár le is lehet adni személyesen, és akkor nem kerül semmibe. De már lehetőség van a boríték letöltésére és nyomtatására is.

Szóval csináld meg, írd alá, és küldd be. Viszont mostmár ingyenes borítékkal nem küldhető, mert azt csak határidőig lehetett felhasználni. Ennyi a teendő. Büntetni nem fognak kis késedelem miatt.

2013. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Uhh, még jó hogy idekeveredtem. Én sem adtam be, vagyis azt hittem nem kell, mivel diák vagyok és diákszövetkezeten keresztül dolgoztam és kb 4000 ft-ot kerestem. De így akkor hétvégén én is megcsinálom, aztán beküldöm.
2013. máj. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!